Steaua, înfrângere rușinoasă în play-off-ul Ligii 2. Cum se prezintă lupta pentru promovare

Duminica, 17 Aprilie 2022, ora 19:39
3268 citiri
Steaua. Foto: Facebook / CSA Steaua

Formaţia CSA Steaua a fost învinsă, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 4-1, de echipa Hermannstadt, într-un meci din etapa a cincea a play-off-ului Ligii a 2-a.

Învingătorii au marcat prin Alhassan ’13, ’27, Balaure ’60 şi Buhăcianu ’81 (penalti).

Pentru Steaua a înscris Chipirliu, în minutul 41, din penalti.

Partida Universitatea Cluj – Concordia Chiajna se va disputa luni.

Clasamentul play-off-ului: 1. Petrolul – 57 de puncte, 2. Hermannstadt – 52, 3. Universitatea Cluj – 48, 4. CSA Steaua – 42, 5. Concordia – 40, 6. Unirea Slobozia – 35.

Hermannstadt - FC Botoșani, meci decis în prelungiri de un gol marcat de echipa în inferioritate
Formaţia Hermannstadt a remizat, vineri, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa FC Botoşani, în primul meci al etapei a cincea din play-out-ul Superligii, în care a jucat peste 65 de minute în...
Nicușor Dan, prima reacție după ce PSD și PNL au renunțat la candidatura lui Cîrstoiu. „Decizie grea pentru mafia imobiliară”
Primarul Capitalei Nicuşor Dan a reacţionat marți, 23 aprilie, printr-o postare ironică, după ce coaliţia PSD-PNL a renunţat la candidatura lui Cătălin Cîrstoiu pentru Primăria...
#Steaua Bucuresti, #Hermannstadt, #liga 2 meciuri rezultate, #play off , #meciuri