Cum s-a terminat derby-ul Ligii 2 dintre Steaua și Oțelul Galați

Marti, 25 Octombrie 2022, ora 19:11
2983 citiri
Steaua București. Foto: Facebook / Steaua București

Echipa CSA Steaua Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, scor 1-0, echipa SC Oţelul Galaţi, în ultimul meci al etapei a 11-a din Liga 2.

Unicul gol al meciului a fost înscris de Chunchukov, în minutul 47.

CSA Steaua este pe primul loc în clasamentul ligii secunde, cu 26 de puncte. SC Oţelul Galaţi a rămas pe locul al treilea, cu 21 de puncte.

Cu câteva ore înainte de startul meciului, reprezentanţi ai Jandarmeriei Capitalei au anunţat că la Stadionul Steaua au fost găsite mai multe materiale pirotehnice.

Quarterly Report - evenimentul #1 pentru companii la BVB

Dorinel Munteanu, gest grobian la meciul cu Dinamo după ce l-a înjurat pe asistent
Dorinel Munteanu și-a ieșit din minți în repriza a doua a partidei dintre Dinamo și Oțelul, scor 3-1. Dorinel Munteanu a fost eliminat în minutul 75, după ce l-a înjurat pe arbitrul...
Dinamo - Oțelul, meci incendiar pe "Arcul de Triumf". Furiosul Dorinel a înjurat arbitrul și a fost eliminat
Echipa Dinamo Bucureşti a învins duminică seara, pe teren propriu, scor 3-1, formaţia gălăţeană Oţelul, în etapa a 26-a din Superligă. Dinamo a reuşit să deschidă scorul încă din...