Amical: Steaua - Rudar Pljevlja 1-1

Sambata, 14 Februarie 2009, ora 13:49
2065 citiri

Formatia din Gencea a terminat la egalitate, scor 1-1, ultima partida amicala disputata in Antalya, in compania formatiei muntenegrene Rudar Pljevlja.

Golul Stelei a fost marcat de Bogdan Stancu, in minutul 69, in urma unei executii spectaculoare de la 25 de metri. Muntenegrenii au deschis scorul in minutul 64.

Steaua incheie astfel turneul de pregatire din Turcia si va reveni in Romania sambata seara. Elevii lui Marius Lacatus au disputat 5 partide in Antalya si au inregistrat urmatoarele rezultate:

Steaua - Slovan Bratislava 1-1

Steaua - Hajduk Split 1-0

Steaua - Aalborg BK 0-1

Steaua - FC Moscova 2-1

Steaua - Rudar Pljevlja 1-1

Copreședintele AUR, George Simion, a anunțat că se va întâlni marți, 25 ianuarie, cu greviștii de la STB. Acesta susține că, în calitate de deputat de București, are ”datoria” să...
Greva STB. Nicușor Dan anunță un audit la managementul companiei: ”Marți dimineață vor fi pe traseu cel puțin 40% din autovehicule”
Primarul Capitalei, Nicușor Dan, a declarat luni seară, 24 ianuarie, că speră ca greva angajaților STB să se oprească în urma negocierilor între Consiliul de Administraţie al companiei...