Steaua pierde primul meci din 2012

Joi, 02 Februarie 2012, ora 21:07
4213 citiri

Steaua Bucuresti a bifat, joi, prima infrangere din 2012, dupa ce a pierdut, in Antalya (Turcia), scor 2-3, disputa amicala cu gruparea ceha Mlada Boleslav.

Cu Florin Costea trimis pe teren inca din primul minut, dar in banda mediana, "ros-albastrii" au inceput excelent partida, iar fostul jucator al Craiovei s-a remarcat de doua ori in cinci minute.

Atacantul l-a pus la grea incercare pe goalkeeperul ceh, in minutul patru, din lovitura libera, iar cinci minute mai tarziu a nimerit transversala cu un lob din afara careului.

Cel mai activ jucator al Stelei a fost nevoit insa sa paraseasca terenul in minutul 31, din cauza unei hemoragii nazale provocate de un balon incasat in plina figura.

Cehii au deschis scorul dupa doar patru minute, cand Zahustel a profitat de o gafa incredibila a lui Tatarusanu, care a iesit hazardat dintre buturi, si a marcat din 14 metri. Elevii lui Ilie Stan au reusit sa egaleze in ultimul minut al primei reprize prin Nikolici, care a punctat cu o lovitura de cap din centrarea lui Brandan.

Formatia din Boleslav a preluat din nou conducerea la 13 minute de la reluare, iar in minutul 79 s-a distantat la doua puncte diferenta, ambele goluri fiind reusite de Stohanzl.

Machado a redus din diferenta cu patru minute inainte de final, dar cehii si-au adjudecat victoria cu scorul de 3-2. "Ros-albastrii" au incheiat disputa in inferioritate numerica, Bourceanu fiind eliminat pentru un fault dur.

Ati putut urmari, in format LIVE Text, pe site-ul Ziare.com, meciul amical pe care Steaua il disputa impotriva cehilor de la Mlada Boleslav, in cantonamentul din Antalya.

Desfasurarea partidei:

FINAL DE MECI! STEAUA INREGISTREAZA PRIMA INFRANGERE DIN 2012!

Min.90 Bourceanu faulteaza dur si vede direct cartonasul rosu!

Min.88 Bicfalvi primeste cartonasul galben.

Min.86 GOOOOL STEAUA! Machado reduce din diferenta!

Min.85 Ilie Stan face mai multe schimbari: intra Bourceanu, Machado, Bicfalvi, Lupu, Martinovic, ies Radut, Iliev, Brandan, Parvulescu, Tanase.

Min.85 Bicfalvi incearca sa-l surprinda pe goalkeeperul ceh cu un lob, dar mingea trece peste poarta.

Min.79 GOL MLADA! Portarul roman nu mai poate interveni la sutul puternic al lui Stohanzl de la distanta si scorul devine 1-3!

Min.76 Tatarusanu pareaza spectaculos doua suturi ale cehilor si mentine diferenta de pe tabela la un singur gol.

Min.71 Mihai Costea intra in locul lui Nikolici.

Min.67 Cehii continua ofensiva, dar fundasii Stelei reusesc sa respinga.

Min.61 Nikolici primeste excelent de la Brandan, dar trimite in bratele portarului echipei din Boleslav.

Min.58 GOL MLADA! Stelistii balbaie un balon in propriu careu, iar Stohanzl intercepteaza si inscrie!

Min.51 Radut suteaza de la 25 de metri, dar balonul ocoleste poarta.

Min.46 Schimbare la Steaua: Rusescu intra in locul lui Chipciu.

INCEPE REPRIZA SECUNDA!

---------------------------------

SE INCHEIE PRIMA REPRIZA!

Min.45 GOOOOL STEAUA! Nicolici restabileste egalitatea cu o lovitura de cap din centrarea lui Brandan!

Min.44 Brandan faulteaza si vede cartonasul galben.

Min.43 Ratare incredibila a Stelei! Tatu trimite in bratele portarului ceh din numai sase metri.

Min.38 Kudela primeste cartonasul galben.

Min.37 Tatu suteaza din pozitie centrala, balonul este deviat peste poarta.

Min.35 GOL MLADA! Zahustel deschide scorul dupa o gafa de proportii a lui Tatarusanu, care a iesit hazardat dintre buturi si ratat balonul.

Min.31 Costea cel mare nu poate continua si este inlocuit de Radut.

Min.30 Florin Costea acuza o accidentare si este scos la marginea terenului.

Min.23 Ratare mare a lui Tatu, care trimite alaturi cu o lovitura de cap din centrarea lui Chiriches.

Min.15 Cehii preseaza de minute bune in jumatatea Stelei.

Min.9 Bara Steaua! Florin Costea trimite un lob de la distanta, dar balonul cade pe transversala si iese in afara terenului.

Min.8 Portarul cehilor retine sutul lobat al lui Tanase.

Min.4 Florin Costea executa bine o lovitura libera din preajma careului, dar sutul este respins de langa bara.

INCEPE MECIUL!

INFO - Cehii s-au ratacit in drumul spre terenul de joc, iar partida va incepe cu o intarziere de cateva minute.

Steaua incepe cu: Tatarusanu - Chiriches, Iliev, Geraldo, Parvulescu - Chipciu, Tanase, Brandan, Fl.Costea - Tatu, Nikolici;

"Ros-albastrii" au castigat primele doua jocuri de pregatire, 2-1 cu Levski Sofia (Bulgaria) si 2-1 cu Legia Varsovia (Polonia).

Dupa acest meci, echipa lui Ilie Stan va mai intalni formatiile Kuban Krasnodar (Rusia, 5 februarie) si Debrecen (Ungaria, 8 februarie)

Care sunt riscurile ca desfașurarea congresului PNL să aibă loc în scenariul roșu COVID-19. „Bucureștiul are rată de dublare la aproximativ 10 zile”
Mai sunt doar câteva zile până la congresul PNL, de sâmbătă 25 septembrie, când va fi ales liderul partidului aflat la guvernare dintre Florin Cîțu, premierul României și Ludovic Orban,...
Orban: "Premier va fi cel care va fi ales preşedinte al PNL. În cazul domnului Cîţu, dacă va fi ales preşedinte al PNL, îmi pun serioase semne de întrebare dacă mai poate să fie premier"
Preşedintele PNL, Ludovic Orban, a declarat, luni seară, 20 septembrie, că, după 25 septembrie, premier va fi cel care fi ales lider al partidului, el susţinând că va avea o relaţie...