Bulgarii fac scandal: Steaua a fost ajutata de arbitru!

Miercuri, 20 August 2014, ora 14:48
4302 citiri

Bulgarii fac scandal dupa infrangerea cu Steaua, ei considerand ca echipa din bulevardul Ghencea a fost ajutata de arbitrul de centru in partida cu Ludogorets, din play-off-ul Champions League.

Jurnalistii din tara vecina scriu ca neamtul Felix Brych a inventat un penalti pentru stelisti si a tolerat intrarile dure ale elevilor lui Galca.

"Arbitrul german Felix Brych are o contributie importanta la victoria Stelei. El a incercat sa curete formatia bulgara in minutul 35, atunci cand a inventat un penalti in favoarea gazdelor. Mai mult, el a inclinat balanta in favoarea romanilor iertandu-i de multe cartonase galbene, care ar fi dus la suspendarea jucatorilor Stelei. In schimb, fotbalistii de la Ludogorets au fost avertizati de arbitru dupa fiecare interventie, germanul spunandu-le ca vor primi cartonase", scriu cei de la Sportal.

Bulgarii au detaliat faza penaltiului acordat pentru Steaua, sustinand ca a fost unul inexistent.

"In minutul 35, Brych a incercat sa ne curete. Arbitrul a dictat un penalti inventat pentru romani. Sanmartean a intrat in careu si a cazut, iar arbitrul a luat cea mai dura masura, desi a fost evident ca nimeni nu l-a atins pe stelist."

Liga Campionilor: Steaua castiga dramatic cu Ludogorets

Steaua a castigat meciul disputat impotriva bulgarilor de la Ludogorets Razgrad, scor 1-0, in prima mansa a play-off-ului pentru calificarea in grupele Ligii Campionilor.

Bulgarii, uimiti de ce au vazut la Bucuresti

Alex Chipciu a marcat singurul gol al partidei in minutul 88, tot el ratand o lovitura de la 11 metri in prima repriza.

Mansa secunda a duelului romano-bulgar este programata in data de 27 august, la Sofia.

Presa bulgara scrie despre "iadul de la Bucuresti"

Invingatoarea "dublei" se califica in grupele Champions League, in timp ce invinsa merge in grupele Europa League.

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
#Steaua presa bulgara, #Steaua Ludogorets arbitru, #Steaua Ludogorets Champions League , #Champions League