Steaua, calificare in genunchi in Liga Campionilor: Invinsa acasa de Trencin

Miercuri, 22 Iulie 2015, ora 23:25
19046 citiri

Steaua s-a calificat in genunchi in turul III preliminar al Ligii Campionilor, dupa o infrangere suferita pe teren propriu in fata celor de la Trencin.

Dupa 2-0 in turul din Slovacia, stelistii au pierdut acasa cu scorul de 2-3, insa merg mai departe in Champions League.

Chiar daca, dupa victoria din meciul tur, pareau ca nu vor avea probleme in fata slovacilor lipsiti de experienta, stelistii au primit doua lovituri dure in prima repriza.

Brazilianul Jairo s-a distrat cu fundasii Stelei si a pasat decisiv pentru Wesley si Ramon, care au inscris in minutele 13 si 21 cu reluari simple, din careul mic.

Slovacii au avut si alte ocazii in prima repriza, Steaua lui Radoi dand o replica palida.

Partea secunda a avut o alta desfasurare. Steaua a inceput mult mai bine, iar Muniru a redus din diferenta in minutul 57, cu un sut superb din afara careului.

La faza imediat urmatoare, Hamroun a scos un penalti, iar Tade l-a transformat cu mari emotii.

In minutul 73 Trencin a ramas in inferioritate numerica dupa ce Rudic a primit al doilea cartonas galben, insa tot campioana Slovaciei a fost mai pericoloasa.

Wesley a inscris pentru 3-2 in minutul 84, iar pe finalul partidei Trencin a atacat inclusiv cu portarul.

Tahar a irosit ultima ocazie in prelungiri, trimitand pe langa poarta goala de la 30 de metri.

Steaua se califica in turul III preliminar al Champions League, chiar saptamana viitoare urmand a juca prima partida impotriva sarbilor de la Partizan.

Meciul dintre Steaua si Trencin a fost transmis in direct pe site-ul Ziare.com, iar mai jos aveti rezumatul:

Min.90+5 Final de meci! Steaua se califica in turul III preliminar!

Min.90+5 Tahar rateaza incredibil cu poarta goala!

Min.89 Ce ocazie! Bero scapa singur cu Cojocaru, insa portarul Stelei reuseste sa blocheze!

Min.86 Trencin este in atac cu toata echipa in aceste minute, desi este in inferioritate numerica!

Min.84 GOL TRENCIN! Jairo trece de Rapa, iar Wesley puncteaza cu o lovitura de cap superba!

Min.82 Ultima schimbare Steaua: Tahar intra in locul lui Tade.

Min.74 Eliminare Trencin! Rudic primeste al doilea cartonas galben si este eliminat!

Min.67 Tade ii paseaza bine lui Popa, insa acesta se pierde in driblinguri si iroseste faza.

Min.63 Cartonas galben pentru Muniru.

Min.61 Cartonas galben pentru Chipciu.

Min.60 GOOOL STEAUA!!! Tade inscrie cu noroc din penalti!

Min.59 Penalti pentru Steaua! Cogley il faulteaza pe Hamroun si arbitrul arata punctul cu var!

Min.57 GOOOL STEAUA! Muniru marcheaza cu un sut superb, de la 25 de metri!

Min.54 Hamroun e lansat bine in adancime, insa rateaza lobul si trimite mult peste poarta.

Min.51 Sut slab al lui Breeveld, care nu ii pune probleme portarului lui Trencin.

Min.48 Sut frumos al lui Popa, insa balonul trece pe langa poarta.

Min.46 Mare ocazie a slovacilor, balonul este respins greu in corner.

Min.46 Incepe repriza secunda!

____________________

Min.45+3 Finalul primei reprize.

Min.45+2 Ce ocazie! Rapa suteaza din afara careului, Cogley respinge din fata portii goale!

Min.45 Chipciu cere penalti dupa un duel cu Jairo, insa obtine doar un corner.

Min.41 Ce ocazie! Chipciu centreaza bine, iar Hamroun reia la o palma pe langa bara!

Min.36 O faza ceva mai buna a Stelei, insa Chipciu se pierde in careul advers.

Min.34 Schimbare Steaua: Rapa intra in locul lui Varela, si el accidentat.

Min.33 Cartonas galben pentru Bero.

Min.30 Sut al lui Papp retinut fara probleme de portarul lui Trencin.

Min.28 Inca o mare ocazie pentru slovaci, Tosca reusind sa respinga din fata lui Wesley.

INFO: Daca scorul se va mentine pana la final, vom avea prelungiri.

Min.21 GOL TRENCIN! Jairo face ce vrea cu fundasii Stelei, paseaza in centrul careului si Ramon inscrie cu un sut simplu!

Min.19 Schimbare Steaua: Hamroun intra in locul lui Stanciu, accidentat.

Min.18 Radoi pregateste deja o prima schimbare, Hamround echipandu-se la margine.

Min.17 Joc lipsit de consistenta pentru Steaua in aceste prime minute, mai ales in zona mediana a terenului.

Min.13 GOL TRENCIN! Wesley deschide scorul dupa o faza in care defensiva Stelei greseste serios!

Min.8 Jairo suteaza periculos, insa trimite pe langa poarta Stelei.

Min.3 Greseala uriasa a lui Cojocaru, care are insa noroc si scapa fara gol primit.

Min.2 Prima ocazie a meciului apartine Stelei! Tade trimite peste poarta cu o lovitura de cap!

Min.1 Incepe meciul!

ECHIPELE DE START

Steaua: Cojocaru - Papp, Varela, Tosca, Guilherme - Breeveld, Sulley - Popa, Stanciu, Chipciu - Tade

Rezerve: Nita - Rapa, Hamroun, Tudorie, Mihalcea, Tahar, Neagu.

Antrenor: Mirel Radoi

Trencin: Semrinec - Rundic, Madu, Cogley, Ramon - Koolwijk, Bero, Lobotka - Van Kessel, Jairo, Wesley

Rezerve: Vozar, Skovajsa, Klescik, Ibrahim, Holubek, Opatovsky, Guba

Antrenor: Martin Sevela

INFO: Partida se disputa fara spectatori ca urmare a unei sanctiuni primita de Steaua din partea UEFA.

INFO: In turul din Slovacia, campioana Romaniei s-a impus cu scorul de 2-0.

INFO: Invingatoarea acestei "duble" va intalni campioana Serbiei, Partizan Belgrad, in turul III preliminar al Ligii Campionilor.

INFO: Steaua - Trencin, in Liga Campionilor: Echipa probabila a "ros-albastrilor"

INFO: Meciul poate fi urmarit la TV pe postul ProTV.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Steaua Trencin in direct, #Steaua Liga Campionilor rezultate, #Steaua Champions League meciuri , #Champions League