Presa bulgara scrie despre "iadul de la Bucuresti"

Miercuri, 20 August 2014, ora 12:45
6407 citiri

Jurnalistii bulgari au ramas impresionati de atmosfera de pe National Arena si cred ca Steaua a fost purtata spre victorie in fara lui Ludogorets de zecile de mii de oameni din tribune.

Publicatiile de la sud de Dunare scriu ca echipa campioana a Bulgariei nu a supravietuit in "iadul de la Bucuresti".

"Ludogorets nu a supravietuit in iadul de la Bucuresti. Campioana Bulgariei a pierdut, scor 1-0, primul meci cu Steaua din play-off-ul Champions League. Partida s-a disoutat pe National Arena, in fata a 40 de mii de spectatori, 3.000 dintre acestia fiind bulgari. Doar cateva minute le-au lipsit celor de la Ludogorets pentru a obtine o remiza, insa Chipciu a inscris in minutul 88", scriu bulgarii.

Liga Campionilor: Steaua castiga dramatic cu Ludogorets

Steaua a castigat meciul disputat impotriva bulgarilor de la Ludogorets Razgrad, scor 1-0, in prima mansa a play-off-ului pentru calificarea in grupele Ligii Campionilor.

Alex Chipciu a marcat singurul gol al partidei in minutul 88, tot el ratand o lovitura de la 11 metri in prima repriza.

Bulgarii, uimiti de ce au vazut la Bucuresti

Mansa secunda a duelului romano-bulgar este programata in data de 27 august, la Sofia.

Invingatoarea "dublei" se califica in grupele Champions League, in timp ce invinsa merge in grupele Europa League.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Steaua presa bulgara, #Steaua Ludogorets Champions League, #Steaua Champions League meciuri rezultate , #Champions League