Presa din Norvegia: Steaua a fost prea puternica

Joi, 24 Iulie 2014, ora 09:45
4712 citiri

Jurnalistii norvegieni au recunoscut superioritatea Stelei in dubla mansa cu Stromsgodset, din turul II preliminar al Champions League.

Potrivit celor de la Drammen Tidende, experienta Stelei a fost cea care a inclinat balanta in favoarea campioanei Romaniei, "ros-albastrii" reusind sa concretizeze sansele de gol pe care le-au avut in cele doua meciuri.

"Dupa o prima repriza buna, jucatorii lui Stromsgodset credeau cu siguranta ca se pot califica in turul III preliminar al Champions League. Cand au intrat in teren pentru a doua repriza stiau ca au nevoie de un singur gol pentru a trimite meciul in prelungiri.

Flamur Kastrati a avut doua ocazii mari la scorul de 0-0, insa, in cele din urma, Steaua a fost prea puternica", noteaza nordicii.

Steaua s-a calificat in turul trei din Liga Campionilor

Steaua s-a calificat in turul trei preliminar al Ligii Campionilor dupa doua victorii cu norvegienii de la Stromsgodset, 1-0 la Drammen si 2-0 la Bucuresti.

In aceasta faza a competitiei, stelistii vor da piept cu cei de la Aktobe, din Kazahstan.

Mai mult de jumătate dintre români votează la europarlamentare cu candidatul preferat la primărie. Ce procente ar putea obține partidele SONDAJ
PSD este creditat cu 28,4% din intenţiile de vot la alegerile pentru consiliile locale, PNL cu 26,7%, AUR cu 14,4%, conform unui sondaj realizat de INSCOP la comanda News.ro, în luna aprilie,...
Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...
#Steaua Stromsgodset Champions league, #Steaua Champions League preliminarii, #Steaua presa Norvegia , #Champions League