Un egal cat o infrangere: Steaua se impiedica de Dinamo si are sanse minime de promovare

Vineri, 25 Mai 2018, ora 23:02
11631 citiri

Steaua a inceput playoff-ul Ligii 4 Bucuresti cu o remiza ce valoreaza cat o infrangere in fata rivalilor de la Dinamo.

A fost 1-1 in Giulesti, un rezultat care scoate, in mare masura, echipa lui Lacatus din ecuatia promovarii in Liga 3.

Stan a deschis scorul pentru Dinamo in minutul 31, atunci cand a profitat de o gafa uriasa din defensiva "ros-albastrilor" si a punctat cu o scarita de efect.

Stelistii au egalat tarziu, abia in minutul 62, prin Camara. Chiar daca au avut un om in plus aproape o repriza, dupa eliminarea lui Stancioiu din minutul 51.

In urma acestui rezultat, Steaua ajunge la 3 puncte in spatele liderului Academia Rapid in clasamentul playoff-ului, sansele de a ajunge in Liga 3 fiind extrem de mici.

ECHIPELE DE START

Steaua: Iancu - Jitaru, Paduret, Sitaru, Vilcea - Rasdan, Radu, Constantinescu - Camara, Mirea, Predescu

Antrenor: Ion Ion

Rezerve: Chis, Boerean, Olaru, Batfoi, Patranoiu, Turbatu, Curt

Dinamo: Mina - Ciobanu, Dumitrache, Vlad, Danila - Bar, Lungu - Stancioiu, Ivan, Stan - Panait

Antrenor: Marin Dragnea

Rezerve: Nicolae, Bondoc, Puiu, Manta, Fannoch, Niculae, Arsene

George Simion a devenit tată. Ce mesaj i-a transmis soției liderul AUR
La mai puțin de un an de la căsătorie, liderul Partidului AUR, George Simion, și soția sa, Ilinca, au devenit părinți. Primul copil al cuplului este un băiat, iar tatăl a ținut să-i...
Gabriela Firea iese în stradă. Candidata PSD la Primăria Capitalei vrea întâlniri directe cu electoratul
Gabriela Firea, candidatul PSD la Primăria Capitalei, nu va sta la birou în timpul campaniei electorale. Firea a declarat miercuri, 24 aprilie, că îşi va axa campania în primul rând pe...
#Steaua Dinamo rezultat, #Steaua Dinamo Liga 4, #Steaua Dinamo playoff rezultat , #Dinamo