Antrenorul lui Napoli: Steaua nu a mai jucat nimic dupa 3-0

Vineri, 01 Octombrie 2010, ora 08:00

Antrenorul formatiei Napoli, Walter Mazzarri, a declarat ca Steaua nu a mai contat deloc dupa primul sfert de ora in care a inscris cele trei goluri.

"Nu a fost dezastru in primele minute, nu cred ca apararea a avut vreo vina la golurile Stelei, poate doar la al treilea gol a fost o eroare in defensiva. Jocul echipei mele nu a fost de 0-3 in primele 15 minute. Dupa 3-0, Steaua nu a mai jucat nimic, doar Napoli a fost pe teren. Au mai fost doua bare ale Stelei, dar intamplatoare.

Nu cred ca trebuie criticata defensiva. A fost un meci ciudat in primele 15 minute. Steaua a fost bine pregatita, a fost incurajata de public, dar important este ca dupa 15 minute noi am schimbat fata jocului. Chiar am fost nevoiti sa schimbam tot planul dupa golurile lor. Steaua a avut doua centrari si a marcat trei goluri.", a declarat Mazzarri, la conferinta de presa.

Steaua, egalata in minutul 98 de Napoli

Steaua a terminat la egalitate, scor 3-3, intalnirea jucata joi seara, pe teren propriu, cu Napoli, in Grupa K a Europa League.

"Ros-albastrii" au inscris de trei ori in primele 16 minute, pentru ca apoi sa fie egalati pana la final, ultima reusita avand loc in minutul 98, arbitrul prelungind nejustificat partida.