Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Cea mai puternica adversara a Stelei din Europa League, umilita in Germania

Luni, 03 Septembrie 2012, ora 08:14
2554 citiri

VfB Stuttgart, cel mai puternic adversar al Stelei in grupele Europa League, a suferit un esec umilitor in cea de-a doua etapa din Bundesliga.

Fosta formatie a lui Ciprian Marica a fost pur si simplu distrusa in meciul jucat in deplasare cu Bayern Munchen, bavarezii scuturand de sase ori plasa portii aparate de Sven Ulreich.

Svabii au deschis scorul in minutul 26 al meciului si sperau la un rezultat pozitiv pe Allianz-Arena din Munchen, insa reusita lui Harnik a fost urmata de 20 de minute de cosmar.

Gazdele au punctat de trei ori pana la pauza, prin Muller, Kroos si Luiz Gustavo, iar urmatoarele trei goluri au fost inscrise in primele sase minute de la reluare, de Mandzukici, Muller (a doua oara) si Schweinsteiger.

Toate cele sase reusite au avut loc intre minutele 32 si 51, oaspetii fiind facuti knock out in numai 20 de minute daca e sa nu punem la socoteala pauza dintre cele doua reprize.

In urma acestui esec, VfB Stuttgart s-a instalat pe ultima pozitie in clasamentul Bundesligii, fara puncte obtinute in primele doua etape ale sezonului.

Infrangere si pentru Molde, egal pentru Copenhaga

FK Molde, adversara norvegiana a Stelei in Grupa E a Ligii Europa, a suferit o infrangere drastica in Eliteserien. Formatia lui Solskjaer a pierdut cu 1-4 la SK Brann si a fost detronata din fruntea primei ligi de Stromsgodset, grupare cu un golaveraj superior.

Cea de-a treia echipa din grupa Stelei, FC Copenhaga, a inregistrat o remiza in cea de-a opta etapa a campionatului danez de fotbal, scor 2-2 cu Odense Boldklub. Formatia din capitala tarii scandinave ocupa prima pozitie in clasament.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#Stuttgart umilita Bayern, #rezultate Bundesliga, #Steaua adversari Europa League , #Europa League