FC Copenhaga, infrangere neasteptata inaintea duelului decisiv cu Steaua

Joi, 29 Noiembrie 2012, ora 09:44
2238 citiri

Formatia FC Copenhaga, adversara Stelei din Europa League, a fost eliminata surprinzator in sferturile de finale ale Cupei Danemarcei.

Desi era favorita certa la calificare, echipa pregatita de Ariel Jacobs a cedat in fata lui Brondby, scor 0-1, grupare care a retrogradat la finele acestui sezon.

Unicul gol al partidei a fost marcat Jensen in minutul 92. Meciul s-a incheiat dupa cele doua reprize de prelungire.

Echipa utilizata de FC Copenhaga:

Christensen - Jacobsen (Abdellaoue 112'), Stadsgaard, Jakobsen, Bengtsson - Gislason, Claudemir, Kristensen, Delaney (Vingaard 106') - Santin (Amankwaa 79'), Cornelius.

Steaua si FC Copenhaga se vor duela joi in Danemarca pentru un loc in primavara Europa League.

Pentru a se califica fara emotii, "ros-albastrii" au nevoie de cel putin o remiza.

C.F.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#Steaua Copenhaga Europa League, #Copenhaga eliminata Cupa Danemarcei, #Steaua grupe Europa League , #Europa League