Golul lui Chiriches l-a lasat fara cuvinte pe Solskjaer

Vineri, 26 Octombrie 2012, ora 09:14
5104 citiri

Golul prin care Steaua a deschis scorul in partida cu Molde FK, din Europa League, l-a lasat fara cuvinte pe antrenorul norvegienilor, Ole Gunnar Solskjaer.

Reactia fostului atacant de legenda al lui Manchester United din momentul in care a fost rugat sa comenteze reusita fundasului roman este incredibila.

"Ce gol fantastic! Vii in Romania, te aperi bine si apare un fundas care inscrie din 'foarfeca'! Asta da noroc... Oricum, a fost un gol excelent", a spus tehnicianul norvegian la DolceSport, dupa care a plecat spre vestiarul formatiei sale.

Steaua a invins-o clar pe Molde, in Europa League

Vlad Chiriches a deschis scorul in meciul din Steaua si Molde in minutul 30. Fundasul a initiat un atac plecand din propria jumatate, a pasat filtrant pentru Adi Rocha iar brazilianul a trimis inapoi la Rusescu, cel care a incercat un sut.

Balonul a izbit un fundas advers si a fost trimis de Chiriches, din "foarfeca", in plasa portii lui Soderberg. Doua minute mai tarziu, Rusescu puncta si el pentru 2-0, de altfel si scorul final al partidei de pe National Arena.

Urmariti golul lui Chiriches pe site-ul Youtube

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
#Chiriches Steaua Molde gol, #Steaua Molde rezultat, #Steaua Molde Europa League, #Vlad Chiriches Steaua Molde , #Europa League