Steaua a scapat de Gerrard! Capitanul lui Liverpool s-a accidentat

Joi, 18 Noiembrie 2010, ora 15:25
1169 citiri

Capitanul formatiei FC Liverpool, Steven Gerrard, a parasit accidentat partida amicala disputata miercuri seara intre Anglia si Franta, scor final 1-2.

Gerrard s-a accidentat in minutul 85, dupa un duel cu Alou Diarra, si a fost inlocuit cu Peter Crouch. Mijlocasul "cormoranilor" va lipsi aproximativ o luna si va rata meciul cu Steaua, programat pe 2 decembrie.

In urma acestui eveniment, oficialii clubului Liverpool s-au declarat revoltati de atitudinea selectionerului Fabio Capello, care nu a tinut cont de intelegerea potrivit careia Gerrard nu trebuia sa fie folosit mai mult de 60 de minute, informeaza Goal.com.

Anglia a pierdut pe teren propriu meciul amical disputat in compania Frantei, scor 1-2. Golurile partidei au fost marcate de Benzema si Valbuena, pentru nationala "cocosului galic", respectiv Peter Crouch, pentru gazde.

Meciul Steaua Bucuresti - FC Liverpool, din grupele Europa League, se va juca pe 2 decembrie, de la ora 20:00, si va fi transmis in format LIVE Text pe site-ul Ziare.com.