Steaua, Dinamo, CFR si Vaslui in Europa: Iata posibilii adversari

Vineri, 10 August 2012, ora 07:44
5355 citiri
Steaua, Dinamo, CFR si Vaslui in Europa: Iata posibilii adversari

Cele patru echipe romanesti ramase in cupele europene, dupa turul trei preliminar al Ligii Campionilor si Europa League, isi vor afla, vineri, adversarii din play-off.

Daca CFR Cluj va primi in Liga Campionilor un adversar dintr-o lista de cinci echipe, Steaua, Dinamo si FC Vaslui au de "ales" dintr-o urna mult mai mare.

Steaua si FC Vaslui sunt repartizate in urna capilor de serie, in timp ce Dinamo si CFR Cluj vor fi extrase din urnele outsiderilor.

Iata posibilii adversari pentru echipele romanesti:

CFR Cluj (play-off Liga Campionilor)

- FC Basel (Elvetia), Anderlecht (Belgia), Celtic (Scotia), BATE Borisov (Belarus), Dinamo Zagreb (Croatia).

Steaua si FC Vaslui (play-off Europa League)

Feyenoord (Olanda), Maritimo Funchal (Portugalia), Dila Gori (Georgia), Videoton (Ungaria), AIK (Suedia), Rapid Viena (Austria), Legia Varsovia (Polonia), Dinamo Moscova (Rusia), Steaua Rosie Belgrad (Serbia), Metalurg Donetk (Ucraina), Tromso (Norvegia), Horsens (Danemarca), Sheriff Tiraspol (Moldova), Anzhi Makhachkala (Rusia), Debrecen (Ucraina), Atromitos (Grecia), Hearts (Scotia), Motherwell (Scotia), Midtjyyland (Danemarca), Lokeren (Belgia), FC Lucerna (Elvetia), Slovan Liberec (Cehia), Slask Wroclaw (Polonia), HJK Helsinki (Finlanda), Ekranas Panevezys (Lituania), Molde (Norvegia), FK Zeta (Muntenegru), Mura Murska (Slovenia), Dudelange (Luxemburg), Neftci Baku (Azerbaidjan).

Dinamo (play-off Europa League)

Inter Milano (Italia), Liverpool (Anglia), Olympique Marseille (Franta), Sporting Lisabona (Portugalia), TSKA Moscova (Rusia), PSV Eindhoven (Olanda), Bordeaux (Franta), Twente (Olanda), Stuttgart (Germania), Metalist (Ucraina), Bilbao (Spania), AZ ALkmaar (Olanda), Club Brugge (Belgia), APOEL Nicosia (Cipru), Hapoel Tel-Aviv (Israel), Hannover (Germania), Lazio (Italia), PAOK (Grecia), Sparta Praga (Cehia), Rosenborg (Norvegia), Heerenveen (Olanda), Trabzonspor (Turcia), Newcastle (Anglia), Young Boys (Elvetia), Levante (Spania), Genk (Belgia), Partizan (Serbia), Viktoria Plzen (Cehia), Dnepr (Ucraina), Bursaspor (Turcia).

Tragerile la sorti sunt programate cu incepere de la ora 13:00 si vor fi transmise in format LIVE Text pe site-ul Ziare.com.

Citeste si:
Raed Arafat dă asigurări că testele pentru Covid din școli nu pot fi contaminate la asamblarea kit-urilor
Raed Arafat dă asigurări că testele pentru Covid din școli nu pot fi contaminate la asamblarea kit-urilor
Şeful Departamentului pentru Situaţii de Urgenţă, Raed Arafat, a declarat vineri, 3 decembrie, că nu există riscul contaminării testelor de salivă din școli în momentul în care se...
Raed Arafat, despre posibila sa demitere: ”DSU nu e un om. Dacă deranjează şeful, păstrezi sistemul”
Raed Arafat, despre posibila sa demitere: ”DSU nu e un om. Dacă deranjează şeful, păstrezi sistemul”
Şeful Departamentului pentru Situaţii de Urgenţă, Raed Arafat, a declarat vineri, 3 decembrie, că atribuțiile instituției pe care o conduce sunt stabilite prin lege. Medicul a subliniat că...
Comentarii
decida
rank 5
e clar...iar se califica Dinamo...