Ilie Stan, pus din nou la zid de Becali: "M-am saturat"

Vineri, 02 Decembrie 2011, ora 14:52
1978 citiri

Infrangerea suferita de Steaua in Germania e un nou motiv pentru Gigi Becali de a arunca sageti catre antrenorul Ilie Stan.

Patronul "ros-albastrilor" spune ca Steaua nu joaa nimic si ca nu-i convine situatia.

"Noi n-am jucat nimic, am dat un sut la poarta si un gol. Altceva ce am facut? Nu imi convine mie jocul asta, m-am saturat de el, nu se leaga, avem o echipa fara busola. Eu am spus-o, la 4-3-3 trebuie sa ai si jucatori, trebuie sa ai si antrenor. Ca nu orice antrenor stie sa implementeze 4-3-3", a spus Becali.

Totusi, Becali e increzator ca echipa sa se va califica in primavara Europa League.

"Nemtii sunt seriosi, vor juca, fara nicio problema in ultimul meci. Noi trebuie sa castigam si cred ca ne vom califica", a mai declarat acesta.

Steaua a fost invinsa cu 2-1 de Schalke, intr-un meci disputat joi seara in Germania si care a contat pentru etapa a 5-a din Grupa J a Europa League.

Steaua, batuta de Schalke in Europa League

Cum se califica Steaua in primavara Europa League

In ultima etapa din Grupa J, programata pe 14 decembrie, Steaua joaca pe National Arena cu AEK Larnaca.

Adversar complicat pentru campioana Steaua în sferturile EuroCup
Campioana României la polo masculin, Steaua Bucureşti, va întâlni formaţia spaniolă Astralpool CN Sabadell, în sferturile de finală ale LEN Euro Cup, conform tragerii la sorţi de marţi....
Calificare dramatică pentru Steaua în sferturile cupelor europene. A fost nevoie de penalty-uri
CSA Steaua Bucureşti s-a calificat dramatic în sferturile de finală ale LEN Euro Cup la polo pe apă, după ce a învins formaţia elenă Panionios Atena cu scorul de 20-18 (2-2, 3-2, 2-4, 4-2,...