Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Reghecampf, negru de suparare

Marti, 28 August 2012, ora 08:39
3517 citiri

Laurentiu Reghecampf e negru de suparare dupa ce Steaua a pierdut la Vaslui.

Tehnicianul "ros-albastrilor" e de parere ca vasluienii n-ar fi castigat niciodata partida daca n-ar fi fost erorile lui Stanca.

"Trebuia sa facem 2-0 si inchideam meciul! Apoi au venit erorile lui Razvan si am pierdut. Am jucat bine timp de 60 de minute si prost in celelalte 30 de minute", a declarat Reghecampf la Digi Sport, dupa ce si-a bagat jucatorii intr-o scurta sedinta chiar pe terenul de joc.

"Vaslui nu m-a surprins cu nimic! Ne-au dat gol din corner, iar apoi la centrarea lui Sanmartean. Ne-am batut singuri! Noi suntem singurii vinovati pentru aceasta infrangere si de aceea si sentimentul acesta de frustrare! E greu de digerat cand ai ocazii asa clare, dar te bati singur. Sunt dezamagit de toti, incepand de la mine si pana la ultimul jucator", a continuat acesta.

FC Vaslui a castigat cu 3-1 intalnirea disputata luni seara cu Steaua, in etapa a 6-a a Ligii 1.

Steaua, invinsa la Vaslui

Golurile intalnirii au fost marcate de Celeban, Sanmartean si Niculae pentru gazde, respectiv Chipciu pentru oaspeti.

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
#Reghecampf declaratie Vaslui Steaua, #Steaua pierdut meci Vaslui , #Laurentiu Reghecampf