Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Reghecampf, un car de nervi la Amsterdam

Joi, 14 Februarie 2013, ora 22:20
3623 citiri

Laurentiu Reghecampf a intrat nervos pe teren la finalul meciului cu Ajax Amsterdam din 16-imile Europa League.

Antrenorul Stelei s-a indreptat nervos catre brigada de arbitri din Bulgaria, reprosand eliminarea lui Mihai Pintilii.

Apoi, Reghecampf s-a indreptat catre jucatorii sai. "Reghe-meister" a urlat la elevii sai si a gesticulat nervos, dupa care a plecat spre vestiare.

"Trebuie sa avem grija de oamenii pe care ii avem in marcaj la fazele fixe. Latovlevici nu a strans la fix, Chiriches a facu marcaj larg si asa am luat gol. In retur o sa marcam sigur, ne gandim la calificare", a spus Reghecampf la Digi Sport.

Steaua, invinsa de Ajax in Europa League

Steaua a fost infranta de Ajax Amsterdam, scor 0-2, in prima mansa a 16-imilor Europa League. Formatia lui Laurentiu Reghecampf a avut o prima repriza modesta, insa dupa pauza a pus presiune pe poarta adversa si a avut doua sanse uriase.

Meciul retur se va disputa pe 21 februarie, de la ora 21:00, pe National Arena din Bucuresti.

Steaua nu va putea conta in meciul retur pe cei doi mijlocasi centrali titulari. Alexandru Bourceanu va fi suspendat pentru cumul de cartonase galben, in timp ce Pintilii a fost eliminat in minutul 89.

C.S.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#Laurentiu Reghecampf Steaua, #ajax steaua, #Ajax Steaua Europa League , #Laurentiu Reghecampf