Steaua a facut spectacol cu Sportul Studentesc

Duminica, 03 Octombrie 2010, ora 22:10
3499 citiri

Steaua a facut spectacol total in meciul cu Sportul Studentesc, pe care l-a castigat, duminica seara, cu scorul de 4-2.

La primul meci dupa cosmarul cu Napoli, Steaua a primit inca o lovitura in startul meciului, dupa ce Dacian Varga a reusit sa deschida scorul in minutul 4.

A fost o faza confuza, cu o lovitura libera batuta rapid de oaspeti, pe care Dacian Varga a finalizat-o cu o scarita pe langa Tatarusanu.

Stelistii si-au revenit ca prin minune si, imediat la repunere, au reusit sa egaleze cu o lovitura de cap reusita de Bogdan Stancu din centrarea lui Cristi Tanase.

Echipa lui Marius Lacatus a continuat sa preseze, insa Niculescu a facut minuni. Portarul Sportului a fost infrant chiar de un coechipier, Patrascu bagandu-si mingea in plasa in minutul 31, dupa un corner al lui Apostol.

Studentii nu au putut sa preseze pentru egalare, iar stelistii au marcat inca o data pana la pauza, Bogdan Stancu finalizand inca o data in minutul 42, din pasa lui Tanase.

Steaua a continuat sa atace in valuri si in repriza a doua, iar in cele din urma Marius Bilasco a facut 4-1 in minutul 67, acesta fiind primul sau gol in tricoul ros-albastru.

Cum scorul era favorabil, Lacatus si-a permis sa ii menajeze pe Cristi Tanase si Banel Nicolita pe final de meci, pentru a nu primi un cartonas galben care i-ar suspenda cu Dinamo.

Stelistii s-au relaxat pe final, iar in prelungiri au primit un nou gol din partea lui Dacian Varga, dupa un penalty acordat cu usurinta de Alexandru Tudor.

Florin Cîţu spune că discuţiile cu USR PLUS vor fi reluate: "În acest moment, noi guvernăm în situaţia în care suntem"
Discuţiile cu USR PLUS vor putea fi reluate după congresul acestui partid, după ce va fi stabilită noua conducere, în condiţiile în care nu vor mai fi în alianţă cu AUR şi PSD, a...
Fost apropiat, afirmație despre Diana Șoșoacă: "Mulţi din jurul ei i-au şoptit: ”Tu o să fii noul preşedinte al României”"
George Simion crede că Diana Şoşoacă ar putea candida la alegerile prezidenţiale. George Simion a fost întrebat duminică, 26 septembrie, în cadrul emisiunii Insider Politic de la Prima...