Steaua a pierdut la Brasov. Continua criza in Ghencea

Autor: Marius Doroftei - Editor Ziare.com
Luni, 26 Noiembrie 2012, ora 22:20
10197 citiri

Steaua a fost invinsa de FC Brasov, scor 3-1, in ultimul meci al etapei cu numarul 17 din Liga 1, ultima a turului de campionat.

Calcata in picioare de Stuttgart, Steaua a aratat extrem de nesigura la Brasov. "Ros-albastrii" au parut departe de forma care i-a facut lideri detasati in clasamentul Ligii 1, avand serioase probleme cu jucatorii Brasovului.

"Stegarii" au inceput bine meciul, Tatarusanu fiind pus la incercare la incursiunea lui Batin si la sutul lui Viveiros.

In minutul 15 a aparut si prima surpriza. Arbitrul Avram a dictat penalti la un duel dintre Chiriches si Buga iar "ratangiul campionatului", Batin, a transformat cu siguranta.

N-au trecut insa nici 10 minute ca Madeira il busculeaza in propriul careu pe Rusescu iar "centralul" a aratat din nou punctul de la 11 metri. Golgheterul Ligii 1 a transformat la randul sau, scorul redevenind egal.

Evolutia stearsa a baietilor lui Reghecampf a continuat, acestia neavand ocazii de poarta in primele 45 de minute.

La reluare, Steaua a parut revigorata de cele doua schimbari facute de antrenor, insa a fost doar o impresie de moment. Desi au pus stapanire pe balon, ocaziile au lipsit in continuare pentru bucuresteni si, asa cum era de asteptat, acestia au fost pedepsiti.

Batin a sutat foarte bine, din unghi, in minutul 61, Tatarusanu a respins gresit iar Georgian Paun, pe faza, a trimis in poarta pentru un 2-1 nesperat de gazde.

A urmat o cursa disperata a oaspetilor dupa golul egalizator, gol care nu a venit, baietii lui Reghecampf fiind incapabili sa desfaca defensiva supra-aglomerata a brasovenilor. Nici dintr-un penalti inventat de Avram in minutul 79 pentru Steaua nu a adus golul izbavitor, Rusescu sutand peste poarta lui Mutu.

Mai mult, cu cinci minute inainte de finalul timpului regulamentar, Gardos l-a faultat in careu pe Batin iar Buga a transformat penaltiul, ducand scorul la 3-1.

In urma acestui rezultat Steaua ramane lider in clasamentul Ligii 1, insa avansul i-a scazut la 7 puncte fata de Astra Giurgiu, principala urmaritoare.

Intalnirea dintre FC Brasov si Steaua a fost transmisa in direct pe site-ul Ziare.com iar mai jos aveti rezumatul:

Min.90+5 FINAL DE MECI !!!

Min.90 Vom avea cinci minute de prelungire.

Min.87 Schimbare Brasov: Tames intra in locul lui Batin.

Min.85 GOOOL BRASOV !!! Buga transforma lovitura de la 11 metri!

Min.84 Penalti pentru Brasov! Batin cade in duel cu Gardos si obtine penaltiul!

Min.83 Schimbare Brasov: Brata intra in locul lui Viveiros.

Min.82 Fenomenala ratare! Chipciu trimite o centrare sutata iar Rocha nu poate pune latul la un metru de poarta!

Min.80 Rusescu rateaza penaltiul, sutand peste poarta!

Min.79 Penalti pentru Steaua! Adi Popa plonjeaza in duel cu Cristi Ionescu si Marius Avram arata iarasi punctul de la 11 metri.

Min.78 Rusescu suteaza din 8 metri, insa pe traiectorie se interpune Rocha, care era in pozitie de offside.

Min.77 Cartonas galben pentru Munteanu.

Min.70 Mutu retine un sut trimis de Pintilii.

Min.68 Chipciu suteaza de la distanta, Mutu retine usor.

Min.67 Schimbare Steaua: Rocha intra in locul lui Martinovici.

Min.61 GOOOL FC BRASOV !!! Batin suteaza bine din unghi, Tatarusanu respinge gresit iar Paun, pe faza, a recuperat si a trimis in poarta!

Min.52 Schimbare Brasov: Paun intra in locul lui Popa.

Min.48 Daniel Mutu are o serie de trei interventii fenomenale la reluarile lui Rusescu, reusind sa pastreze rezultatul de egalitate de pe tabela.

Min.46 Incepe repriza secunda !

Dubla schimbare la Steaua: Ies Prepelita si Costea si intra Pintilii si Adi Popa.

_____________

Min.45+1 Final de repriza!

Min.45 Lovitura libera executata bine de Rusescu, insa Mutu a retinut.

Min.44 cartonas galben si pentru Mateiu.

INFO: Galeria Stelei a afisat cateva mesaje "pigmentate" cu multe torte si petarde.

Min.41 Cartonas galben pentru Gardos.

Min.40 Chipciu centreaza bine, insa Costea ajunge tarziu pe coltul lung si rateaza intalnirea cu balonul.

Min.36 Cartonas galben pentru Chipciu pentru o simulare.

Min.29 Popa suteaza frumos de la 20 de metri, dar trimite putin peste vinclul portii Stelei.

Min.26 Rusescu inscrie un gol fenomenal, care ii este insa anulat pentru ca plecase din offside.

Min.24 GOOOL STEAUA !!! Rusescu transforma lovitura de pedeapsa!

Min.23 Penalti pentru Steaua! Faza incalcita in careul "stegarilor", Rusescu fiind faultat de Madeira!

Min.19 Viveiros trece de defensiva Stelei si suteaza putin pe langa poarta lui Tatarusanu.

Min.15 GOOOL BRASOV !!! Batin transforma penaltiul!

Min.15 Penalti pentru Brasov! Buga este faultat in careu de Chiriches si arbitrul arata punctul de la 11 metri!

Min.9 Viveiros patrunde curajos si incearca un sut de la 20 de metri. Tatarusanu retine.

Min.4 Buga verticalizeaza bine, Batin preia si patrunde prin defensiva Stelei. Sutul sau este blocat si retinut de Tatarusanu.

Min.3 Debut bun de meci pentru brasoveni, care arata mult curaj.

Min.1 A inceput meciul !!!

INFO: Stadionul va fi arhiplin la ora meciului, brasovenii luand cu asalt casele de bilete. Ultimele tichete se vand chiar inaintea fluierului de start.

FC Brasov: Mutu - Velayos, Machado, Cr. Munteanu, Cr. Ionescu - Viveiros, Mateiu, B. Madeira, I. Popa - Batin, Buga.

Rezerve: Darabant, David, Potecu, Tames, C. Brata, Paun, Hadnagy.

Antrenor: Adrian Szabo

Steaua: Tatarusanu - Martinovic, Chiriches, Gardos, Parvulescu - Bourceanu, Prepelita - Chipciu, Tanase, M. Costea - Rusescu.

Rezerve: Cojocaru, Pintilii, Filip, Latovlevici, Dumitras, Ad. Popa, Rocha.

Antrenor: Laurentiu Reghecampf

CTP, după ce a văzut conferința lui Cătălin Cîrstoiu: ”I s-a mai rărit zâmbetul iliescoid...”
Candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei, medicul Cătălin Cîrstoiu a susținut vineri, 19 aprilie, o conferinţă de presă pentru a răspunde acuzaţiilor de incompatibilitate în condiţiile...
De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Steaua invinsa Brasov, #Brasov Steaua LIVE, #Brasov Steaua rezultat, #Brasov Steaua Liga 1, #rezultat Liga 1 , #Liga I