Steaua, invinsa la Alba Iulia

Sambata, 01 Mai 2010, ora 18:50
2052 citiri

Steaua a pierdut, scor 1-2, intalnirea disputata sambata la Alba Iulia, cu echpa gazda, Unirea, in etapa a 30-a a Ligii I.

Gruparea din Bulevardul Ghencea a ratat, astfel, posibilitatea de a se apropia la 3 puncte de CFR Cluj, care a fost invinsa vineri seara de Astra Ploiesti.

Scorul a fost deschis de gazde in minutul 24, prin Veljovici, care i-a depasit pe cei doi fundasi ai "ros-albastrilor", Baciu si Jelev, si l-a invins pe Zapata cu un sut plasat.

Avantajul gazdelor a durat mai putin de 20 de minute, pentru ca in minutul 43, Arman Karamyan a profitat de o mare gafa a lui Balan si a restabilit egalitatea pe tabela de marcaj.

Golul victoriei Unirii Alba Iuliei a fost marcat de Florin Dan, in minutul 83. Acesta a inscris cu o executie superba dintr-o lovitura libera de la 25 de metri.

In urma acestui rezultat, Unirea Alba Iulia a urcat pe locul 17 in clasamentul Ligii I, cu 26 de puncte. De partea cealalta, Steaua ramane pe pozitia a 3-a, cu 53 de puncte.

Unirea Alba Iulia: Rotaru - Balan, Poverlovici (Galiassi '25), Vujadinovic, Bucurica - Cristea (Bruno '64), Dalbea, Dan, Veljovici - Olah, Jovanovici (Stanciu '70).

Antrenor: Blaz Sliskovici

Steaua: Zapata - Golanski, Baciu, Jelev, Marin - Nicolita (Toja '81), Ov.Petre, Plesan (Tanase '57), Arman Karamyan (Kapetanos '64) - Surdu, Stancu.

Antrenor: Mihai Sotoichita.

Intalnirea a fost arbitrata la centru de Teodor Craciunescu, ajutat la cele doua linii de Cristi Nica si Eduard Dumitrescu.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...