Steaua obtine prima victorie din retur

Vineri, 12 Martie 2010, ora 22:21
1151 citiri

Steaua Bucuresti a obtinut prima victorie din returul actualului sezon al Ligii I, invingand Otelul Galati, pe Ghencea, scor 1-0.

"Ros-albastrii" au trecut la conducerea partidei inca din minutul 11, cand Bogdan Stancu a inscris cu un sut la coltul lung, dupa o pasa excelenta a lui Pantelis Kapetanos.

Partida a intrat intr-o stare de amorteala pana in minutul 34, cand Kapetanos, lansat de Stancu, este blocat in momentul sutului de Grahovac. Sase minute mai tarziu, galatenii rateaza o uriasa ocazie de a egala, Antal trimitand pe langa poarta dupa o greseala a lui Zapata.

Repriza secunda a fost una monotona, Steaua preferand sa joace la trecerea timpului. Cele doua formatii au avut ocazii sporadice, insa situatia de pe tabela a ramas neschimbata pana la final.

Steaua obtine astfel prima victorie in retur si trece pe prima pozitie a clasamentului, pana la disputarea celorlalte partide din Liga I. Galatenii raman pe locul 9, indiferent de rezultatele acestei etape.

C.F.

Anunțul făcut de primarul din Galați, alături de Dorinel Munteanu: ”Se va ridica la suma de 100 de milioane de euro”
Primarul oraşului Galaţi, Ionuţ Pecheanu, a anunţat, luni, într-o conferinţă de presă, începerea studiului de fezabilitatea în vederea construirii unui stadion de 25-30.000 de locuri, pe...
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...