"U" Cluj i-a pus gand rau Stelei

Miercuri, 10 August 2011, ora 11:56
1099 citiri

Tranferurile realizate de Steaua in ultima perioada nu-l sperie pe finantatorul Universitatii Cluj, Florian Walter, care a anuntat ca obiectivul echipei sale in meciul cu "ros-albastrii" este o victorie sau un egal.

"Mi-a fost mai frica de meciul cu Mioveni decat mi-e acum de cel cu Steaua, va spun sincer. Era prima etapa, jucam pe terenul unei nou-promovate, ei veneau cu mare aplomb. Acum mergem la victorie sau egal, nici nu ma gandesc la altceva.

Victoria cu Rapidul ne-a dat mare incredere, iar meciul cu Lazio a scos in evidenta multe aspecte pozitive. Cei de la Steaua au adus, intr-adevar, jucatori cu valoare, dar nu poti face o echipa in doua saptamani, sa fim seriosi. Noua ne-a luat sapte luni sa ne inchegam si mai avem inca de lucru.", a spus Florian Walter pentru Ziua de Cluj.

Intalnirea Steaua - Universitatea Cluj se va disputa duminica, de la ora 20:30, la Ploiesti.

Două rezerve au marcat în două minute: cum s-a terminat meciul dintre Universitatea Cluj și Petrolul
Echipa Petrolul Ploieşti a învins sâmbătă seara, în deplasare, scor 2-1, formaţia Universitatea Cluj, în etapa a patra din play-out-ul Superligii. Petrolul a marcat golurile victoriei în...
Vot interzis la locale pentru unii alegători cu domiciliul în străinătate. Decizia aparține Biroului Electoral Central
Alegătorii cu domiciliul în străinătate, care şi-au stabilit reşedinţa în ţară, începând cu data de 11 aprilie 2024, nu vor putea vota la alegerile pentru autorităţile administraţiei...
#Florian Walter, #universitatea cluj, #Steaua Bucuresti, #U Cluj Steaua Liga 1 , #Liga I