Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Un jucator al Stelei, pus la zid dupa gafa din meciul cu Dinamo: Nu ai ce cauta acolo!

Joi, 01 Decembrie 2016, ora 17:58
4423 citiri

Portarul stelist Florin Nita este criticat dur de un fost portar al "Generatiei de Aur" a fotbalului romanesc, Florin Prunea, dupa gafa din meciul pierdut in fata lui Dinamo, miercuri seara, scor 1-3.

"Acolo portarul nu are ce sa caute! Cand fundasul central e intr-un duel cu un atacant? Nu ai ce cauta acolo, e o greseala de portar! E lege, asta se invata la copii si juniori", a spus Prunea, citat de Gazeta Sporturilor.

Dinamo a marcat golul de 2-1 in prelungirile primei reprize, dupa o mare gafa a lui Momcilovici, care l-a pierdut din marcaj pe Nedelcearu.

Apoi, in minutul 58, Tamas si Nita au facut cealalta mare gafa, cand s-au invitat reciproc sa atace o minge la marginea careului, cel care a profitat fiind Nemec, care a inscris in poarta goala.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#Florin Prunea gafa Nita, #Florin Nita gafa meci Dinamo, #Tamas gafa meci Dinamo , #Liga I