Cupa Romaniei: Steaua castiga greu in noroiul de la Suceava

Joi, 27 Octombrie 2016, ora 23:27
6416 citiri

Steaua s-a calificat in optimile de finala ale Cupei Romaniei dupa o victorie muncita pe terenul mocirlos de la Suceava.

Vicecampioana s-a impus cu scorul de 2-1 in fata divizionarei secunde Foresta si isi continua parcursul din Cupa.

Meciul-eveniment pentru orasul Suceava a inceput bine pentru moldoveni, acestia punand presiune inca din primele minute. Cu tribune arhipline in spate si luminati de instalatia de nocturna improvizata, elevii stelistului Cristi Popovici au dat o replica buna.

Steaua a reusit insa sa inscrie, cumva impotriva jocului, atunci cand Ovidiu Popescu a patruns bine in partea dreapta si a marcat cu un sut in forta.

Nici 10 minute nu a avut vicecampioana avantaj pe tabela, Marius Matei restabilind egalitatea cu un sut superb, de la marginea careului, dupa o greseala mare a lui Mitrea.

In minutul 24, Steaua a reusit sa inscrie prin acelasi Popescu, insa reusita acestuia a fost anulata de arbitru pentru o pozitie de offside, iar inainte de pauza Tudorie a ratat singur cu portarul advers.

Aganovic a reusit sa marcheze golul victoriei Stelei in debutul reprizei secunde, dupa o gafa colectiva a fundasilor suceveni.

Pana la final, Aganovic a lovit bara cu un sut de la 20 de metri, iar Man a ratat si el singur cu portarul Hintascu, insa ultima mare sansa de gol a apartinut gazdeor, Cainari sutand insa slab dintr-o pozitie buna.

Steaua se califica asadar in optimile de finala ale Cupei Romaniei dupa o victorie muncita la Suceava.

ECHIPELE DE START

Foresta Suceava: Hintascu - Balan, Lung, Mutu, Semeghin - Dumitru, Druga, Stanescu - Rusu, Matei, Cainari

Rezerve: Niga, Masella, Avram, Bujor, Danila, Mihalachioae, Cerlinca

Antrenor: Cristi Popovici

Steaua: Nita - Ov.Popescu, Mitrea, Tosca, Dan Popescu - Achim, Muniru, Aganovic - Enache, Tudorie, Chitosca

Rezerve: Stancioiu, Simion, Pintilii, Man, Mihalcea, Enceanu, Ontel

Antrenor: Laurentiu Reghecampf

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
#Steaua Foresta Cupa rezultat, #Steaua Foresta Cupa Romaniei, #Steaua Foresta rezultat Cupa Romaniei , #meciuri