Steaua a remizat cu Werder Bremen

Joi, 16 Ianuarie 2014, ora 20:55
5735 citiri

Steaua a terminat la egalitate, scor 0-0, al doilea meci de pregatire din cantonamentul din Spania, in compania nemtilor de la Werder Bremen.

Campioana Romaniei a reusit sa stearga impresia dezastruoasa lasata dupa prima partida amicala din aceasta iarna, 1-5 cu Nurnberg.

Laurentiu Reghecampf a inceput din nou cu o formula experimentala de echipa, Pintilii fiind folosit pe postul de fundas central. De aceasta data a fost bine, Steaua neprimind gol de la ocupanta locului 11 din clasamentul Bundesligii.

Ba chiar "ros-albastrii" pot fi nemultumiti ca nu au castigat pentru ca au avut cele mai mari ocazii.

Cristi Tanase a lovit bara in prima repriza, Nicusor Stanciu a fost aproape de gol in debutul partii secunde iar pustiul Gradinaru, revelatia partidei, putea si el sa inscrie catre final.

Demn de remarcat este faptul ca noul portar al Stelei, Bogatinov, n-a fost folosit niciun minut iar celalat transfer, Claudiu Keseru, a evoluat doar 40 de minute, avand o prestatie stearsa.

Pentru "ros-albastri" urmeaza intalnirea cu FC Luzern, programata pe 18 ianuarie.

- revenim cu detalii -

Partida dintre Steaua si Werder a fost transmisa in direct pe site-ul Ziare.com iar mai jos aveti rezumatul acesteia:

Min.90+2 FINAL DE MECI!!!

Min.84 Keseru este scos dupa 40 de minute in care nu a iesit cu nimic in evidenta. In locul sau reintra Tarnovan.

Min.78 Evolueaza bine Steaua in fata unui adversar puternic. N-au prea avut ocazii nemtii in aceasta repriza.

Min.72 Suteaza Stanciu pe langa poarta nemtilor.

Min.71 Piovaccari este lansat in adancime, dar Mielitz iese din poarta si retine din fata italianului.

Min.64 Gradinaru suteaza surprinzator, insa portarul lui Werder reuseste sa blocheze in ultima clipa.

Min.55 Gradinaru urca bine in banda dreapta, intra in careu si suteaza, dar balonul trece pe langa buturile nemtilor.

Min.52 Keseru suteaza din lovitura libera, insa trimite destul de departe de vinclul portii nemtilor.

Min.48 Stanciu urca foarte bine in jumatatea adversa, suteaza de la marginea careului, dar portarul lui Werder scoate de langa bara!

INFO: Noua formula de echipa a Stelei este Nita - Matei, Varela, Aldea, Parvulescu - Neagu, Radut, Gradinaru, Stanciu, Keseru - Piovaccari

Min.46 INCEPE REPRIZA SECUNDA!!!

________________

Min.45+1 FINALUL PRIMEI REPRIZE!!!

Min.45 Suteaza Bourceanu de la mare distanta, insa trimite pe centrul portii iar Mielitz retine fara probleme.

Min.42 Faza frumoasa a Stelei cu Latovlevici lansat in adancime, pasa in centru careului, dar Chipciu nu poate relua periculos pe poarta.

Min.38 Chipciu este tras de tricou in careul lui Werder, dar nu primeste penalti.

INFO: Tarnovan ii ia locul lui Tanase, care intra in centru, in timp ce Pintilii coboara pe postul de fundas central.

Min.36 Schimbare Steaua: Tarnovan intra in locul accidentatului Szukala.

Min.30 Greseste Latovlevici in fata lui Elia, dar Nita iese bine din poarta si blocheaza.

Min.27 BARA STEAUA!!! Tanase dribleaza un adversar si suteaza de la 24 de metri, dar balonul loveste doar bara portii nemtilor.

Min.22 Suteaza Tanase din lovitura libera, insa si el trimite peste poarta.

Min.17 Faza buna de atac a Stelei, finalizata de Pintilii cu un sut mult peste poarta.

Min.12 Steaua arata mai proaspata in aceasta partida fata de "macelul" cu Nurnberg.

Min.7 Faza buna de atac pentru Werderm cu Elia in prim plan, insa Szukala respinge bine.

Min.5 Posesie sterila a nemtilor, fara ocazii de poarta.

Min.1 INCEPE MECIUL!!!

INFO: Antrenorul "ros-albastrilor", Laurentiu Reghecampf, nu se va baza la acest meci pe serviciile jucatorilor Florin Gardos, Ciprian Tatarusanu si Gabi Iancu.

INFO: In primul amical din aceasta iarna, campioana Romaniei a fost umilita de FC Nurnberg, care s-a impus cu scorul de 5-1.

ECHIPELE:

STEAUA: Nita - Rapa, Pintilii, Szukala, Latovlevici - Prepelita, Bourceanu - Adi Popa, Chipciu, Tanase - Kapetanos

Rezerve: Bogatinov - Gabi Matei, Aldea, Parvulescu, Stanciu, Piovaccari, Neagu, Gradinaru, Keseru, Tarnovan, Radut, Varela

WERDER: Mielitz -Gebre Selassie, Prodl, Caldirola, Garcia - Bargfrede, Makiadi - Di Santo, Hunt, Elia - Kobylansli

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#Steaua Werder Bremen, #Steaua mical 2014, #Steaua rezultate amicale 2014 , #meciuri