Steaua, doar egal la Medias

Autor: Marius Doroftei - Editor Ziare.com
Duminica, 12 August 2012, ora 23:20
7221 citiri

Steaua a inregistrat primul semiesec din noul sezon al Ligii 1, "ros-albastrii" remizand, scor 1-1, in deplasarea de la Medias, cu Gaz Metan.

Reveniti in intrecerea interna dupa ce au obtinut calificarea in playoff-ul Europa League, stelistii au inceput destul de tare, incercand sa transeze meciul inca din primele minute.

Gazdele nu s-au lasat impresionate, s-au asezat pe doua linii in propria jumatate si au incercat sa loveasca pe contraatac.

"Ros-albastrii" nu s-au remarcat in prima parte decat prin combinatiile in viteza, destul de rare, prin ocazia uriasa irosita de Chipciu si prin numeroasele pozitii de offside in care a fost surprins brazilianul Adi Rocha.

Gazul, pe de alta parte, a reusit sa deschida scorul in minutul 40, atunci cand Astafei a reluat in plasa centrarea lui Todea, dupa o pare gafa a defensivei bucurestene.

Dupa pauza, Reghecampf a fortat cu Latovlevici, Tibi Balan si Nikolici, insa echipa lui a reusit doar o egalare in extremis.

Raul Rusescu a marcat in minutul 78, reluand imparabil centrarea lui Chipciu. Anterior, gazdele si-au batut joc de trei contre excelente care, odata finalizate, ar fi inchis partida.

Steaua face primul pas gresit in Liga 1 si, dupa remiza dintre Vaslui si Pandurii, nicio echipa prim divizionara nu se mai mandreste cu maxim de puncte.

Meciul dintre Gaz Metan Medias si Steaua a fost transmis in direct pe site-ul Ziare.com iar mai jos aveti rezumatul acestuia:

FINAL DE MECI !!!

Min.90+3 Stelistii cer penalti la un posibil hent in careul GAzului, insa Tudor nu acorda nimic.

Min.90 3 minute de prelungire au fost aratate de la margine.

Min.86 O noua ocazie irosita de Chipciu.

Min.80 Sut bun al lui Tanase, Buchta respinge din vinclu !!!

Min.78 GOOOL STEAUA !!! Chipciu centreaza din partea dreapta, Rusescu se inalta si reia imparabil cu capul!

Min.77 Cartonas galben pentru Roman.

Min.75 Tanase incearca un sut de la distanta, dar trimite pe langa poarta.

Min.72 Steaua e surprinsa din nou pe contraatac, dar are noroc la sutul lui Vukadinovic, trimis pe langa poarta.

Min.68 Florin Dan pleaca pe cotra dupa o gafa a lui Gardos, suteaza de la 20 de metri, insa Stanca intervine bine.

Min.66 Rusescu trimite peste poarta din lovitura libera.

Min.65 Ultima schimbare la Steaua: Nikolici intra in locul lui Rocha.

Min.63 Un nou contraatac nimicitor al gazdelor, cu Astafei pasand pentru Roman. Jucatorul Gazului il faulteaza pe Georgievski.

Min.61 Bourceanu il lanseaza bine pe Rusescu, insa acesta isi prelungeste balonul si ii permite lui Buchta sa retina.

Min.57 Schimbare Steaua: Balan intra in locul lui Filip.

Min.55 Cartonas galben pentru Tanase.

Min.54 Contraatac taios al gazdelor finalizat cu sut de Roman. Stanca blocheaza bine.

Min.50 Steaua preseaza mai mult in aceste minute.

Min.46 Steaua incepe in ofensiva iar Rocha rateaza o ocazie uriase, sutand in Buchta din 3 metri!

A INCEPUT REPRIZA SECUNDA !!!

Schimbare Steaua: Latovlevici a intrat in locul lui Parvulescu.

___________

FINALUL PRIMEI REPRIZE !!!

Min.45+1 Corner Steaua, mingea ajunge la Chipciu care suteaza de la 11 metri, insa mediesenii resping de pe linia portii.

Min.40 Inca o ocazie pentru Gaz! Roman suteaza din cadere in plasa laterala a portii lui Stanca.

Min.38 Schimbare Medias: Bud iese si intra Roman.

Min.36 GOOOL MEDIAS !!! Astafei deschide scorul cu o lovitura de cap din centrarea lui Todea!

Min.35 Bourceanu executa bine o lovitura libera, dar trimite putin peste transversala.

Min.33 Stanca retine un balon balbait de defensiva stelista.

Min.29 Ce ocazie! Combinatii frumoase ale Stelei in urma carora Chipciu ajunge in careul advers, singur la 10 metri. Sutul este insa dezamagitor, pe langa poarta.

Min.25 Inca o pozitie de offside pentru varful brazilian de la Steaua!

Min.22 Rocha este surprins in pozitie de offside pentru a patra oara in aceste prime minute.

Min.18 Tanase recupereaza bine un balon in banda stanga, dar pasa catre Rocha este blocata.

Min.15 Rusescu incearca o patrundere in forta, insa este blocat usor de fundasii Mediasului.

Min.8 Prima actiune mai legata a Stelei, insa Rocha este surprins in pozitie de offside.

Min.5 Prima ocazie apartine gazdelor. Bud reia spectaculos, din foarfeca, o centrare trimisa de Vukadinovic.

INFO: Stadion plin la Medias, lumea inghesuindu-se sa vada Steaua.

Min.1 A inceput meciul !!!

INFO: O parte din galeria Stelei care a facut deplasarea la Medias a fost implicata intr-un conflict intr-o localitate de langa Sibiu. Un fan al bucurestenilor s-ar fi ales cu o mana taiata!

GAZ METAN: Buchta - Frasinescu, Akaki, Markovic, Vukadinovic - Ban Sahar, Todea - Astafei, Fl. Dan, C. Petre - Bud

Rezerve: Plesca, Zaharia, Ciuca, Nicandro, Vasilache, Costin Gheorghe, Dan Roman

Antrenor: Cristi Pustai

STEAUA: Stanca - Georgievski, Gardos, Chiriches, Filip - Chipciu, Bourceanu, Tanase, Parvulescu - Rocha, Rusescu

Rezerve: Tatarusanu, Latovlevic, Martinovic, Nastasie, Fl. Costea, Balan, Nikolic

Antrenor: Laurentiu Reghecampf

Arbitri: Al. Tudor - A. Onita, S. Stoianof

Plângeri la DNA și ANI împotriva lui Cristian Popescu Piedone. USR îl acuză că și-a angajat ”rudele și pilele” la primărie
USR va depune plângeri la Agenţia Naţională de Integritate şi Direcţia Naţională Anticorupţie împotriva lui Cristian Popescu Piedone şi a caracatiţei cu rude şi pile pe care a...
Ciolacu nu-l lasă pe Robert Negoiță să intre în cursa pentru Capitală: "E candidat la Sectorul 3 și lucrurile așa vor rămâne"
Premierul Marcel Ciolacu a declarat vineri, 19 aprilie, că a discutat cu liderul PNL, Nicolae Ciucă, şi au ajuns la concluzia că Robert Negoiţă este un candidat foarte bun al alianţei PSD -...
#Steaua Medias rezultat Liga 1, #Steaua remiza Liga 1, #Steaua rezultat Liga 1, #gaz metan steaua live, #Gaz Metan Steaua Liga 1 , #meciuri