Liga 1: Remiza disputata intre Pandurii si Steaua

Duminica, 21 Octombrie 2012, ora 23:20
13717 citiri

Pandurii Targu Jiu si Steaua au terminat la egalitate, scor 0-0, intr-un meci din etapa a 12-a a Ligii 1.

Laurentiu Reghecampf a aliniat la Targu Jiu o echipa de start plina de surprize, din care au lipsit nume precum Tanase, Chiriches si Georgievski.

Si cum jocul de pe terenul propriu este principalul atuu al gorjenilor, baietii lui Grigoras au prins si mai mult tupeu si au calarit Steaua inca din primele minute.

Ocaziile au venit una dupa alta si, numai in prima parte, gazdele au ratat patru mari sanse de a deschide scorul.

Alex Grigoras, baiatul antrenorului, l-a depasit in doua situatii excelent pe Parvulescu, in minutele 6 si 14, dar nu a reusit sa il invinga pe Tatarusanu.

Portarul Stelei s-a remarcat si in minutul 30, la un sut bun al lui Maxim, pentru ca apoi sa rasufle usurat in minutul 43 cand acelasi Maxim a reluat mult peste din fata portii.

Pe durata primelor 45 de minute, Steaua a fost ca o fantoma a etapelor precedente si nu si-a creat nici macar o ocazie de gol. In schimb, Matei si Parvulescu au fost depasiti constant pe flancuri.

Reghecampf a simtit golurile din jocul Stelei, iar la pauza i-a scos pe Matei si Filip. Dupa intrarea lui Tanase si Pintilii, jocul ros-albastrilor s-a echilibrat.

Gardos si Rusescu au ratat doua sanse bune de a marca in startul partii secunde, in timp ce Mamele a respins din fata portii goale in minutul 70 la foarfeca lui Tanase.

S-a terminat in cele din urma 0-0, rezultat echitabil dupa ce ambele echipe au dominat cate o repriza.

Dupa acest rezultat, Steaua ramane pe primul loc, cu 29 de puncte, in timp ce Pandurii se afla pe doi, cu 26 de puncte.

Etapa urmatoare, Steaua va intalni Gloria Bistrita in Ghencea, iar Pandurii va juca in deplasare cu Viitorul Constanta.

PANDURII - STEAUA 0-0

90+3 - Final de meci!

90+2 - Tanase vede cartonasul galben si rateaza meciul din etapa urmatoare cu Bistrita.

90 - Trei minute suplimentare.

89 - Nikolici isi iese din minti dupa ce Tudor nu acorda un fault pentru Steaua.

85 - Boutadjine vede cartonasul galben.

85 - Lemnaru intra in locul lui Matulevicius.

84 - Rusu intra in locul lui Radut.

82 - Mihai Costea intra in locul lui Rusescu.

80 - Rusescu trage puternic din 20 de metri, Mingote respinge cu greu in fata!

79 - Tanase ii da o pasa geniala lui Nikolici, dar muntenegreanul rateaza o preluare simpla.

78 - Ritmul a devenit tot mai alert pe final de meci.

73 - Boutadjine intra in locul lui Maxim.

70 - Tanase reia din foarfeca, Mamele respinge din fata portii goale!

69 - Nikolici trage mult peste poarta din 20 de metri.

66 - Chipciu ia o actiune pe cont propriu, insa pasa spre Popa e imprecisa.

63 - Pintilii trage mult peste de la 30 de metri.

60 - Martinovici primeste cartonasul galben pentru proteste.

57 - Parvulescu vede cartonasul galben.

56 - Ce ocazie! Tanase paseaza excelent la Rusescu, acesta preia si trage peste poarta cu piciorul stang din 10 metri.

54 - Sansa mare pentru Steaua. Gardos reia din voleu, dar Mingote respinge excelent.

53 - Steaua obtine o lovitura libera periculoasa din marginea careului.

49 - Radut se resimte dupa un duel aerian cu Pintilii.

46 - Se reia jocul!

45 - Pintilii si Tanase intra in locul lui Filip si Matei.

45 - Pauza!

45 - Chipciu vede galben pentru simulare si rateaza meciul cu Bistrita din etapa urmatoare.

43 - Ce ocazie! Maxim trimite mult peste din sase metri cu toata poarta in fata!

42 - Gabi Matei da cu stangul in dreptul si acorda un corner gratuit.

40 - Nikolici scapa spre poarta, insa preia gresit si trage mult peste poarta.

38 - Sansa buna pentru Pandurii, dar Matulevicius e prins in ofsaid.

33 - Lovitura libera din marginea careului neacordata pentru Pandurii dupa un hent evident al lui Chipciu.

32 - Nistor trage pe mijlocul portii dupa o noua cursa de senzatie a lui Maxim.

30 - Ce ocazie! Maxim se distreaza cu fundasii stelisti, trage puternic, dar Tatarusanu respinge fabulos!

26 - Rusescu centreaza din banda dreapta, gorjenii resping din nou.

22 - Start furibund de meci, cu Pandurii echipa mai buna.

18 - Nikolici vede cartonasul galben.

16 - Matulevicius suteaza din sapte metri, Gardos blocheaza in corner.

14 - Grigoras centreaza periculos, mingea se scurge prin fata portii.

11 - Ocazie mare pentru gazde! Grigoras suteaza puternic din lateral, Tatarusanu scoate incredibil!

9 - Atac prelungit al Stelei, cu centrari din ambele parti, dar gorjenii resping.

6 - Grigoras reia din patru metri peste poarta lui Tatarusanu.

4 - Nikolici trimite periculos psre Rusescu, Viera intervine excelent si degajeaza.

1 - Fluier de start!

Inaintea acestui meci, Steaua ocupa primul loc, cu 28 de puncte, in timp ce Pandurii ocupa locul secund, cu 25 de puncte.

Meciul este televizat de Digi Sport 1.

Pandurii: Mingote - Pleasca, Viera, Mamele, Calin Cristea - Voiculet, Nistor, Radut - Maxim, Alex Grigoras, Matulevicius

Steaua: Tatarusanu - G. Matei, Martinovici, Gardos, Parvulescu - Bourceanu, Filip - Ad. Popa, Rusescu, Chipciu - Nikolici

Sebastian Burduja, candidatul PNL la Primăria Capitalei: ”Bucureștenii să nu mai fie forțați să aleagă răul cel mai mic"
Candidatul liberal la Primăria Capitalei, anunțat odată cu retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursă, vrea să propună „un model liberal de administrație”. Sebastian Burduja, liderul...
Românii au investit sume record în titlurile de stat. Depozitele în lei ale populației la bănci, la un maxim istoric
Românii au investit o sumă record de aproape 3,2 miliarde de lei, echivalentul a 643 milioane de euro, în titluri de stat Fidelis, săptămâna trecută. De asemenea, depozitele în lei ale...
#Pandurii Steaua Live, #Pandurii Steaua, #Pandurii Steaua in direct, #steaua live, #Liga 1 live, #meciuri live, #rezultate LIVE, #pandurii steaua live pe net , #meciuri