Steaua, doar egal cu campioana Bulgariei

Sambata, 08 Septembrie 2012, ora 19:50
4093 citiri

Steaua a incheiat la egalitate meciul amical cu Ludogorets Razgrad, campioana Bulgariei, scor 1-1. Steaua a avut numeroase absente in partida disputata in Bulgaria.

Dupa o prima repriza destul de echilibrata, in care nicio echipa nu s-a impus, Steaua a reusit sa deschida scorul in minutul 61.

Brazilianul Adi Rocha a fost gasit excelent in careu de Tibi Balan si a punctat cu un sut la coltul lung.

Cu opt minute inainte de final, bulgarii au egalat dintr-o reluare din fata portii a lui Quixada.

In acest meci, Steaua nu s-a putut baza pe Tatarusanu, Chiriches, Popa, Bourceanu, Pintilii, Tanase, Rusescu, Filip si Georgievski, convocati la echipele nationale.

Laurentiu Reghecampf a folosit urmatoarea echipa de start Stanca - Matei, Szukala, Gardos, Latovlevici - Chipciu, Prepelita, Balan, Parvulescu - Rocha, Mihai Costea

Gabi Matei si Gabriel Machado au fost folositi dupa mult timp in care au fost accidentati.

Steaua va disputa urmatorul meci duminica viitoare, in deplasare la CSMS Iasi.

LUDOGORETS - STEAUA 1-1

1 - Meciul a inceput!

16 - Bulgarii domina startul meciului, cu actiuni in banda stanga.

26 - Prepelita trage de la mare distanta, mingea e retinuta in doi timpi.

35 - Alexandrov rateaza cea mai mare sansa a meciului, sutul sau trecand putin pe langa poarta.

40 - Mihai Costea suteaza in bratele portarului din marginea careului.

45 - Pauza!

46 - Dumitras intra in locul lui Matei.

46 - Se reia jocul!

55 - Prepelita s-a accidentat si are probleme mari.

61 - GOL STEAUA! Rocha primeste nemarcat in careu si in scrie cu un sut din 14 metri la coltul lung!

70 - Steaua controleaza jocul dupa marcarea golului.

80 - Bulgarii ataca in finalul meciului in speranta golului egalizator.

82 - GOL LUDOGORETS! Quixada inscrie cu o reluare din patru metri!

87 - Tibi Balan este eliminat.

90 - Final de meci!

Info: In acest meci, Steaua nu se va putea baza pe Tatarusanu, Chiriches, Popa, Bourceanu, Pintilii, Tanase, Rusescu, Filip si Georgievski, convocati la echipele nationale.

Echipa de start: Stanca - Matei, Szukala, Gardos, Latovlevici - Chipciu, Prepelita, Balan, Parvulescu - Rocha, Mihai Costea

Rezerve: Cojocaru, Martinovic, Dumitras, Puskas, Iulian Rosu, Machado

Cătălin Drulă, despre candidatura la prezidențiale: „Eu sunt natural un candidat posibil”. Care sunt obiectivele USR și Dreapta Unită pentru 2024
Președintele USR Cătălin Drulă a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători” și a vorbit despre obiectivele USR și ale Dreptei Unite pentru alegerile din 9 iunie, despre misiunea...
Cîrstoiu răspunde criticilor din ultimele zile: "Nişte lupi în haine de oaie încearcă să transforme oaia în lup"
Atacat în ultimele zile atât de adversarii direcți la alegerile locale, cât și de alți politicieni, dar și de ziariști, Cătălin Cîrstoiu, candidatul susţinut de PSD şi PNL pentru...
#Ludogorets Steaua Live, #Ludugorets Steaua in direct, #steaua live, #meciuri live , #meciuri