Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Steaua a dezamagit in ultimul amical din Austria

Miercuri, 13 Iulie 2011, ora 21:29
2263 citiri

Steaua a dezamagit in ultima partida amicala din stagiul de pregatire din Austria, "ros-albastrii" remizand, scor 1-1, cu gruparea croata NK Zagreb.

Jucatorii lui Ronny Levy au inceput bine meciul, avand posesia si cautand mai mult poarta adversa, insa ineficienta atacantilor a facut ca scorul sa ramana egal pe tabela.

Nou-venitul Tatu a fost cel mai periculos varf al bucurestenilor, el lovind chiar bara portii croate in minutul 27, cu un sut puternic de la peste 20 de metri.

NK Zagreb a deschis scorul in minutul 55, in urma unui sut frumos trimis de Sovsici din afara careului, mingea lovind mai intai bara portii lui Tatarusanu si abia apoi intrand in plasa.

Cea mai mare ocazie a romanilor a venit in minutul 71, atunci cand Dorinel Popa a trimis in bara din lovitura libera iar Raul Rusescu, pe recuperare, a sutat in portarul advers.

Liviu Bajenaru a restabilit egalitatea in ultimele minute, cu un sut superb care a catapultat balonul in vinclul portii adverse.

Steaua a terminat neinvinsa perioada de pregatire din Austria, insa "ros-albastrii" nu au obtinut decat doua victorii.

partida dintre Steaua si NK Zagreb a fost transmisa in format LIVE Text pe site-ul Ziare.com iar mai jos aveti rezumatul intalnirii:

FINAL DE MECI !!!

Min.85 GOL STEAUA !!! Bajenaru restabileste egalitatea cu un sut superb, la vinclu!!!

Min.81 Medici scapa singur cu Stanca, insa portarul Stelei reuseste sa pareze incredibil!

Inca o schimbare la Steaua: Bejan a intrat in locul lui Gardos.

Min.75 Cartonas galben pentru Bajenaru.

Min.71 Ocazie uriasa pentru Steaua !!! Dorinel Popa a trimis in bara din lovitura libera iar pe recuperare, Rusescu l-a luat la tinta pe portarul advers.

Min.66 Bicfalvi incearca un sut de la distanta, insa portarul advers retine in doi timpi.

La Steaua au mai intrat tinerii Rosu si Lupu.

Min.57 Prima mare ocazie a Stelei vine dupa un sut foarte bun trimis de Raul Rusescu din lovitura libera.

Min.55 GOL ZAGREB !!! Croatii deschid scorul in urma unui sut frumos, trimis de Sovsici!

Min.53 Meciul nu s-a schimbat fata de prima repriza, stelistii avand in continuare probleme mari la finalizare. La Steaua a mai intrat si bulgarul Iliev.

Schimbari la Steaua: Bicfalfi, Gabi Matei si Raul Rusescu au intrat la pauza.

A INCEPUT REPRIZA SECUNDA !!!

_________

FINALUL PRIMEI REPRIZE !!!

Min.43 Tatarusanu intervine excelent la o centrare in fata portii.

Schimbare Steaua: Bajenaru intra in locul lui Tanase.

Min.36 Tatarusanu retine un nou sut, trimis de aceasta data din marginea careului.

Min.27 BARA STEAUA !!! Tatu suteaza puternic de la 20 de metri, insa balonul a izbit bara!

Min.26 A doua actiune periculoasa a meciului apartine tot croatilor, Tatarusanu si Gardos respingand balonul din propriul careu cu destule emotii.

Min.24 Stelistii continua sa domine teritorial, insa nu reusesc sa ameninte cu adevarat poarta adversa.

Min.15 Tatarusanu scoate in corner un sut puternic, trimis de la peste 25 de metri de croati.

INFO: In tribune se afla un mic grup de "ultrasi" stelisti care au aprins si cateva torte.

Min.7 Inceput bun de meci pentru Steaua, care domina teritorial.

Min.1 A inceput meciul!!!

INFO: NK Zagreb a terminat pe locul 12 in ultima editie de campionat.

Echipa de start a Stelei: Tatarusanu - Martinovici, Gardos, Galamaz, Latovlevici - Nicolita, D.Popa, Brandan, Tanase - Tatu, M.Costea.

Antrenor: Ronny Levy.

INFO: Pentru stelisti, este ultimul amical inaintea Supercupei Romaniei, care se va disputa duminica.

BEC vine în sprijinul PSD și PNL. Decizia surpriză care le permite să aibă candidați separați la Primăria Capitalei
Biroul Electoral Central (BEC) a adoptat miercuri, 24 aprilie, o hotărâre prin care permite desființarea unei alianțe electorale până la data de 26 aprilie,astfel că PSD și PNL vor putea...
Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
#Steaua remiza NK Zagreb, #Steaua NK Zagreb LIVE, #Steaua amical NK Zagreb , #meciuri