Steaua s-a distrat cu Zaglebie Lubin

Miercuri, 07 Iulie 2010, ora 21:46
1890 citiri

Steaua a castigat partida amicala disputata impotriva polonezilor de la Zaglebie Lubin, elevii lui Piturca impunandu-se clar, cu scorul de 4-1.

Noul capitan al "ros-albastrilor", Banel Nicolita, a deschis scorul cu un sut frumos, de la 20 de metri, insa "lesii" au revenit rapid si au izbutit egalarea. Bogdan Stancu a punctat si el, astfel ca la finalul primei reprize bucurestenii au avut un avans minim pe tabela.

Piturca a facut doar doua schimbari la pauza meciului, incercand sa pastreze omogenitatea echipei, iar acest lucru s-a vazut pe gazon. Steaua a dominat intalnirea si a mai marcat de doua ori in final, prin Surdu si acelasi Stancu, impunandu-se intr-o maniera convingatoare.

Iata primul "11" al Stelei:

Tatarusanu - Todorov, Abrudan, Gardos, Emeghara - D. Stoica - Nicolita, Radut, Toja, Tanase - B. Stancu.

Urmatoarea disputa a stelistilor este programata in data de 9 iulie, cand vor da piept cu grecii de la Olympiakos Pireu.

Preşedintele Comisiei Europene, Ursula von der Leyen, vine luni, 27 septembrie la Bucureşti. Şefa CE se va întâlni cu preşedintele Klaus Iohannis şi cu premierul Florin Cîţu. La ora...
Cîțu îi răspunde lui Orban, care a anunțat că ar rămâne temporar la șefia Camerei Deputaților: "Majorităţile în Parlament se negociază"
Liderul PNL, Florin Cîţu, a declarat că nu există posibilitatea ca partidul său să piardă funcţia de preşedinte al Camerei Deputaţilor, în contextul în care Ludovic Orban a anunţat că...