Steaua, de nerecunoscut: inca un rezultat negativ in Spania!

Luni, 20 Ianuarie 2014, ora 20:50
4460 citiri

Steaua a inregistrat al patrulea meci consecutiv fara victorie din aceasta iarna. Campioana Romaniei a terminat la egalitate, scor 1-1, intr-un amical disputat impotriva divizionarei secunde Union Berlin din Germania.

Laurentiu Reghecampf a inceput in premiera cu o echipa apropiata de cea de baza, iar acest lucru s-a simtit si in jocul Stelei, care a controlat partida pana in minutul 70.

Ros-albastrii puteau deschide scorul inca din minutul 2, insa Alex Chipciu si-a prelungit prea mult mingea, iar portarul advers a intervenit.

Urmatoarea faza periculoasa a Stelei a venit in minutul 19, cand golul lui Varela a fost anulat corect pentru un fault in atac.

Steaua s-a multumit sa tina mingea si nu si-a mai creat ocazii mari pana la pauza, dar deschiderea scorului s-a produs la doar patru minute de la reluarea jocului.

Italianul Piovaccari a fost gasit excelent in minutul 49 de Nicusor Stanciu, a preluat perfect si apoi a sutat imparabil sub bara transversala.

Nemtii au avut prima ocazie mare de a marca abia in minutul 71, cand, dupa o greseala a lui Florin Gardos, Tatarusanu a fost fortat sa aiba o interventie de exceptie.

Union a devenit tot mai periculoasa pe final de meci, iar Terrode a egalat in minutul 85 printr-un sut la coltul lung.

Steaua va disputa urmatorul meci amical miercuri de la ora 19:00, impotriva azerilor de la FC Baku, in direct pe Ziare.com.

STEAUA - UNION 1-1

90 - Final de meci!

85 - GOL UNION! Terrode egaleaza cu un sut la coltul lung dupa o mare gafa de marcaj a lui Latovlevici.

81 - Stanciu patrunde in viteza in jumatatea adversa, dar sutul sau este aparat.

74 - Aldea intra in locul lui Szukala.

71 - Gardos comite o greseala mare in propriul careu, dar Tatarusanu intervine excelent.

70 - Prepelita trage putin pe langa poarta de la 30 de metri.

67 - La Steaua au intrat Keseru si Radut in locul lui Chipciu si Tanase.

65 - Lovitura libera pentru nemti, Parenssen trage mult peste.

61 - Stanciu reia pe langa poarta din doar patru metri.

55 - Stanciu bate bine o lovitura libera, nemtii reusesc sa respinga.

49 - GOL STEAUA! Minge peste apararea adversa, Piovaccari preia superb si apoi trage puternic sub bara din sase metri.

Echipa Stelei in partea secunda: Tatarusanu - Rapa, Szukala, Gardos, Latovlevici - Prepelita, Tanase - Popa, Stanciu, Chipciu - Piovaccari

46 - Se reia jocul!

45 - Pauza!

43 - Varela vede cartonasul galben.

40 - Actiune buna de atac a Stelei, insa Tanase centreaza imprecis.

32 - Faza prelungita de atac la poarta Stelei, Tatarusanu retine un sut slab din marginea careului.

24 - Iancu bate o lovitura libera direct in bratele portarului.

19 - GOL ANULAT STEAUA! Varela inscrie cu o lovitura de cap, dar arbitrul acorda fault in atac.

17 - Centrare din partea dreapta, insa Tanase trage in blocaj.

12 - Schimbare Steaua: Prepelita intra in locul lui Pintilii.

7 - Iancu suteaza de la 25 de metri, mingea trece pe langa poarta.

6 - Sut de la 30 de metri pe langa poarta lui Tatarusanu, dupa o minge pierduta de Tanase.

2 - Chipciu scapa singur cu portarul, insa isi prelungeste balonul si rateaza o sansa uriasa.

1 - Fluier de start!

Info: Meciul incepe la ora 19:00 si este televizat de DigiSport.

Echipa de start a Stelei: Tatarusanu - Georgievski, Varela, Szukala, Parvulescu - Bourceanu, Pintilii - Chipciu, Iancu, Tanase - Kapetanos

In aceasta iarna, Steaua a suferit doua infrangeri si a inregistrat un rezultat de egalitate.

Alegeri 2024. Începe depunerea candidaturilor pentru alegerile locale din 9 iunie
Partidele politice, alianţele, organizaţiile cetăţenilor aparţinând minorităţilor naţionale şi candidaţii independenţi vor putea, începând de marţi până pe 30 aprilie, ora 23.59,...
Cei mai influenți zece europarlamentari români. Cu cât sunt plătiți și care dintre ei candidează din nou FOTO
După alegerile europarlamentare din 9 iunie, România va avea în continuare treizeci și trei de reprezentanți în plenul Parlamentului European (PE), dar nu toți se remarcă prin activitatea...
#Steaua Union Berlin, #Steaua Union Berlin Live, #Steaua Union Berlin direct, #televizare Steaua Union Berlin , #meciuri