Steaua a ratat calificarea în European League, după o dublă dramatică

Miercuri, 05 Octombrie 2022, ora 07:32
3283 citiri
Steaua a ratat calificarea în European League FOTO facebook

Echipa de handbal masculin Steaua Bucureşti a fost învinsă marţi, în deplasare, de formaţia FTC Budapesta, scor 35-31 (15-17), în manşa retur din turul II al European League, şi a ratat astfel calificarea în faza grupelor. România nu va mai avea echipă în competiţie în acest sezon.

În tur, Steaua a câştigat pe teren propriu, cu 33-31, însă la general FTC Budapesta a adunat 66-64 şi s-a calificat în grupe.

În primul tur al competiţiei, FTC Budapesta a eliminat pe Minaur Baia Mare. Alte două echipe româneşti, Potaissa Turda şi CSM Constanţa, au ratat calificarea în turul secund.

Steaua Bucureşti a fost repartizată direct în turul II.

Calificare dramatică pentru Juventus în finala Cupei Italiei
Juventus Torino s-a calificat în finala Cupei Italiei, după ce a fost învinsă cu 2-1 de Lazio în returul semifinalei de pe Stadio Olimpico, după ce în prima manşă, disputată pe Allianz...
Irina Begu, debut de vis la WTA Madrid. Românca a învins o mare speranță a tenisului
Tenismena Irina Begu (128 WTA), revenită recent după o accidentare, s-a calificat marți în turul secund al turneului WTA 1000 de la Madrid. Beneficiară a clasamentului protejat, Irina Begu...