Steaua Bucuresti, umilita in amicalul cu Ludogorets

Duminica, 31 Ianuarie 2016, ora 20:52
8083 citiri

Steaua Bucuresti a fost invinsa pentru prima data in aceasta iarna, intr-un meci amical, scor 0-3 duminica seara in fata campioanei Bulgariei, Ludogorets Razgrad.

Golurile au fost marcate de Moti si Quixada, ambele in prima parte, a treia reusita fiind semnata de Chunchukov, in prelungiri.

Cosmin Moti a marcat in minutul 13, dupa o reusita cu capul, venita ulterior unui corner. Quixada a inchis prima repriza la 2-0, cu o reusita splendida, sut din afara careului, venita insa dupa o pasa gresita de la Bourceanu.

Steaua a jucat foarte slab duminica, nu s-a regasit deloc si nu a avut practic mari ocazii de gol.

Ciprian Marica s-a accidentat usor la tibie in partea secunda si a fost imediat inlocuit pentru siguranta.

Chipciu si Bourceanu au revenit dupa accidentarile lor, dar au fost si ei scosi dupa primele 45 de minute.

Campioana Romaniei mai are doua amicale in Turcia, cu Trencin din Slovacia si cu Djurgardens din Suedia.

Desfasurarea intalnirii:

Final de meci, 3-0 pentru Ludogorets, in fata Stelei!!

Min.90: 3-0 pentru bulgari! Chunchukov a marcat cu capul din plin careu. Umilinta pentru Steaua!!

Min.84: E cel mai slab meci al Stelei in aceasta iarna...

Min.76: Popa si Pintilii ies, intra Parvulescu si Filip.

Min.72: Intra Rapa in locul lui Varela.

Min.69: Quixada e singur cu Cojocaru, dar suteaza alaturi!

Min.66: Inca o schimbare la Steaua, iese Marica, intra Chitosca.

Min.65: Papp reia periculos din careu cu capul, usor alaturi..

Min.62: Iese Momcilovici, intra Carp. Steaua nu se regaseste nici in partea secunda, nu a avut nicio ocazie de gol..

Min.46: A iesit si portarul Nita, Cojocaru i-a luat locul.

Min.46: Doua schimbari la Steaua, ies Chipciu si Bourceanu, intra Muniru si Bawab.

Min.46: Incepe partea secunda!

Min.45: Pauza, 2-0 pentru Ludogorets, Steaua nu a aratat deloc bine..

Min.39: Bourceanu a pasat gresit in spate, Quixada a recuperat si sutat splendid din afara careului, fara sperante pentru Nita. 2-0 Ludogorets!

Min.32: Hamroun reia din lovitura libera periculos, dar mingea zboara peste poarta.

Min.30: Iarasi un scandal in teren, Chipciu s-a luat la cearta mai serios cu un rival, amandoi au primit galben, dupa calmarea spiritelor.

Min.20: Ocazie buna Marica, reluare cu capul din careu dupa un corner, mingea a fost deviata si este din nou corner.

Min.16: Se naste un meleu la mijlocul terenului, Marica s-a luat la cearta cu un jucator bulgar, apoi mai toti jucatorii au intrat in conflict. Pana la urma, lucrurile s-au linistit.

Min.13: GOOOOL Ludogorets! 1-0, Moti marcheaza cu capul dupa un corner.

Min.12: Nita incearca un dribling fantezist in propriul careu, in fata lui Marcelinho, Ludogorets a fost aproape de a marca la faza imediat urmatoare.

Min.8: Prime minute sterile, fara atacuri periculoase sau faze de poarta.

Min.1: Incepe partida!

Echipa de start Steaua: Nita - Papp, Varela, Tosca, Momcilovic - Bourceanu, Pintilii - Popa, Chipciu, Hamroun - Marica. Rezerve: Cojocaru - Rapa, Carp, Filip, Sulley, Bawab, Parvulescu, Chitosca.

Ludogorets: Stoyanov - Kerchev, Moti, Terziev, Vitinha - Dyakov, Sasha - Lukoki, Wanderson, Marcelinho - Quixada.

Steaua e neinvinsa in amicalele disputate in aceasta iarna, 2-2 cu YB Berna, 2-0 cu Ujpest si 1-0 cu Sturm Graz, in ultimul meci Ciprian Marica marcand primul gol pentru Steaua si primul gol al sau dupa 351 de zile.

Campionii Romaniei mai au 2 amicale in Turcia, cu Trencin si Djurgardens.

Partida va fi televizata pe DigiSport.

Cătălin Drulă, despre candidatura la prezidențiale: „Eu sunt natural un candidat posibil”. Care sunt obiectivele USR și Dreapta Unită pentru 2024
Președintele USR Cătălin Drulă a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători” și a vorbit despre obiectivele USR și ale Dreptei Unite pentru alegerile din 9 iunie, despre misiunea...
Cîrstoiu răspunde criticilor din ultimele zile: "Nişte lupi în haine de oaie încearcă să transforme oaia în lup"
Atacat în ultimele zile atât de adversarii direcți la alegerile locale, cât și de alți politicieni, dar și de ziariști, Cătălin Cîrstoiu, candidatul susţinut de PSD şi PNL pentru...
#steaua ludogrets live ziare com, #meci amical Turcia Steaua Ludogorets, #Steaua versus Ludogorets live ziare , #stiri Steaua