Egal incendiar intre Rapid si Steaua: Peste 10.000 de spectatori au fost prezenti in Giulesti

Sambata, 14 Octombrie 2017, ora 21:18
7847 citiri

Academia Rapid si CSA Steaua au terminat la egalitate, scor 1-1, partida disputata sambata seara in cadrul Ligii a 4-a.

Intr-o atmosfera senzationala, facuta de cei aproximativ 10.000 de suporteri prezenti pe stadionul din Giulesti, Rapid si Steaua au oferit o partida incinsa, cu goluri, ocazii mari si eliminari, care ne amintit de derbiurile de acum cativa ani buni!

Scorul a fost deschis de "ros-albastri" dintr-un penalti, transformat printr-o scarita de golgheterul Andrei Predescu in minutul 28.

Peste 10 minute, rapidistii au egalat prin Daniel Niculae, care a punctat cu un sut de la 15 metri.

Ambele echipe au terminat partida cu un om in minut. De la Rapid a fost eliminat fundasul Doru Bratu (min.62), in timp ce de la Steaua a vazut cartonasul rosu chiar autorul golului, Andrei Predescu (min.64).

In clasament, Rapid ocupa primul loc, cu un punct peste Steaua, care are insa un meci mai putin disputat.

O singura echipa promoveaza din Liga a 4-a.

Mai mulți miniștri, în frunte cu Marcel Ciolacu, ajung în Qatar, pentru "investiții de 15 miliarde de euro"
Premierul Marcel Ciolacu şi şase miniştri se află, începând de marţi, în vizită de lucru în Qatar, dezvoltarea în România a unor proiecte de investiţii în valoare de 15 miliarde de...
Alegeri 2024. Începe depunerea candidaturilor pentru alegerile locale din 9 iunie
Partidele politice, alianţele, organizaţiile cetăţenilor aparţinând minorităţilor naţionale şi candidaţii independenţi vor putea, începând de marţi până pe 30 aprilie, ora 23.59,...