Liga 1: Steaua, inca un rezultat dezamagitor

Sambata, 15 August 2015, ora 22:49
11329 citiri

Steaua a terminat la egalitate, scor 1-1, intalnirea disputata sambata seara, pe National Arena, cu ASA Targu Mures, in etapa a 7-a a Ligii 1.

Campioana Romaniei ramane astfel fara victorie pe teren propriu de cand antrenor a fost numit Mirel Radoi.

"Ros-albastrii" au inceput bine partida si au controlat prima repriza, in care au si marcat, prin Popa, in minutul 31, dupa o pasa de la Tade.

Repriza secunda a fost una slaba pentru Steaua, care n-a reusit sa-si creeze nici macar o ocazie importanta.

Mai mult, a primit gol in minutul 54, de la Jazvici, cu un sut printre picioarele lui Cojocaru.

1-1 si suporterii Stelei i-au strigat "Demisia, demisia" lui Mirel Radoi si i-au huiduit pe jucatori.

Dupa 7 etape, Steaua are doar 10 puncte, la fel ca ASA Targu Mures.

Ati putut urmari, in direct pe site-ul Ziare.com, partida dintre Steaua si ASA Targu Mures, din etapa a 7-a a Ligii 1.

Desfasurarea intalnirii:

min.90+3 - FINALUL MECIULUI

min.90+2 - Stancioiu prinde o minge trimisa din lovitura libera de Iancu.

min.90 - Dedov reia spectaculos, insa Cojocaru e la post.

min.88 - Fanii Stelei cer demisia lui Mirel Radoi!

min.81 - Face si Radoi ultima modificare: iese Chipciu, intra Tudorie.

min.80 - Ultima schimbare la oaspeti: iese Hanca, intra Brandan.

min.79 - Muresan trimite 'o bomba' de la distanta', dar Cojocaru prinde.

min.76 - Iancu si Chipciu nu reusesc sa suteze spre poarta lui Stancioiu.

min.73 - Schimbare la oaspeti: iese Pedro, intra Dedov.

min.71 - Balic il faulteaza pe Popa si primeste cartonasul galben.

min.71 - Muresan suteaza in blocajul lui Tosca.

min.66 - Dubla schimbare la Steaua: ies Hamroun si Muniru, intra Iancu si Filip.

min.62 - Gonzalez il faulteaza pe Tade si primeste cartonasul galben.

min.55 - Muniru protesteaza si vede un galben.

min.54 - GOOOL ASA TARGU MURES!!! Jazvici egaleaza cu un sut printre picioarele lui Cojocaru!!!

min.46 - Schimbare la ASA Targu Mures: iese Axente, intra Jurado.

A INCEPUT REPRIZA SECUNDA

-----------------------------------------------

min.45 - FINALUL PRIMEI REPRIZE

min.45 - Chipciu bate o lovitura libera de la 25 de metri, dar direct pe centrul portii si Stancioiu prinde cu siguranta.

min.44 - Stancioiu degajeaza gresit, dar Muniru nu reuseste sa suteze spre poarta.

min.44 - Galben pentru Gabi Muresan, pentru un fault asupra lui Muniru.

min.37 - Cojocaru prinde fara probleme un sut de la distanta al lui Velayos.

min.31 - GOOOL STEAUA!!! Popa primeste de la Tade si il invinge pe Stancioiu cu un sut la coltul scurt!!!

min.30 - Jazvici trimite milimetric pe langa poarta.

min.27 - Cojocaru respinge gresit la o centrare a lui Gorobsov, dar are noroc si mingea se duce afara.

min.21 - Hamroun suteaza in forta, dar mingea se duce peste poarta aparata de Stancioiu.

min.18 - Ocazie mare pentru Steaua! Papp reia cu capul peste poarta din doar cativa metri!

min.15 - Tade trimite mult peste poarta lui Stancioiu.

min.13 - Axente reia peste poarta "ros-albastrilor".

min.9 - Centrare periculoasa a lui Popa, dar aparatorii oaspetilor se descurca si indeparteaza pericolul.

ora 21:01 - STARTUL MECIULUI

Transfer surpriza la Steaua: Anuntul facut de Gigi Becali

INFO: Intalnirea are loc pe National Arena si e transmisa in direct la TV de Antena 1, Digi 1, Dolce 1 si Look TV.

INFO: Inaintea acestei etape, ASA si Steaua ocupa locurile 5, respectiv 6 in clasamentul Ligii 1, cu cate 9 puncte dupa primele 6 etape.

ECHIPELE:

STEAUA: Cojocaru - Papp, Varela, Tosca, Guilherme - Muniru, Breeveld - Popa, Hamroun, Chipciu - Tade.

Antrenor: Mirel Radoi.

ASA TARGU MURES: Stancioiu - Velayos, Bejan, Gonzalez, Balic - Muresan, Gorobsov - Hanca, Pedro, Jazvici - Axente.

Antrenor: Vasile Miriuta.

Arbitru: Radu Petrescu.

Iohannis, reacție despre candidații separați la primăria Capitalei: "Important este să nu ducă la lupte electorale în interiorul coaliţiei" VIDEO
Preşedintele Klaus Iohannis se teme cu privire la eventuale tensiuni în coaliția de guvernare PSD-PNL după ce partidele au decis să susțină candidați diferiți la primăria Capitalei în...
Președintele PMP: Declinul PSD-PNL a început cu "decizia ridicolă de a-şi anunţa înfrângerea în Bucureşti” înainte de începerea campaniei
Preşedintele PMP, Eugen Tomac, consideră că decizia coaliţiei PSD-PNL de a avea candidaţi separaţi la Primăria Capitalei reprezintă începutul „marii prăbuşiri a partidului unic”,...