Steaua a ratat calificarea in finala Cupei Cupelor

Duminica, 02 Mai 2010, ora 15:06
2094 citiri

Steaua MFA Bucuresti a ratat calificarea in finala Cupei Cupelor dupa ce a pierdut la o diferenta de 9 goluri meciul retur cu Granollers, scor 23-32.

Avand un avans de 4 goluri dupa turul de la Bucuresti, "ros-albastrii" au inceput timid partida, permitandu-le catalanilor sa forteze si sa ia un avans consistent inca din primele 15 minute. Treptat, romanii au echilibrat jocul, ba chiar i-au dominat pe iberici in multe momente.

Firul jocului pare ca s-a rupt in minutul 50, atunci cand Rapciuga a ratat o aruncare de la 7 metri, Granollers avand in acel moment un avans de 4 goluri.

Imediat, Steaua a incasat doua goluri desi se sfla in superioritate si jucatorii lui Bozo Rudici au cazut total, permitandu-le adversarilor sa se distraze in ultimele minute.

Bucurestenii nu au lasat niciodata impresia ca ar fi inferiori adversarilor din Spania, insa precipitarea in atac, ratarea cu seninatate a contraatacurilor si extremele care practic nu au existat au facut ca "militarii" sa rateze calificarea intr-o finala pe care o aveau la indemana.

Partida dintre Granollers si Steaua a fost transmisa in format LIVE Text iar mai jos aveti rezumatul intalnirii.

Desfasurarea meciului, Granollers Steaua 32-23:

Min.59 Novanc mai inscrie si el un gol.

Min.58 Saulescu rateaza o aruncare de la 7 metri, Steaua este ca si eliminata.

Min.54 Ohlander are o noua interventie foarte buna.

Min.53 Spaniolii mai puncteaza o data, Steaua este la pamant!

Min.52 Georgescu vede cartonasul rosu.

Min.52 Ruiz marcheaza si el si catalanii se desprind poate decisiv.

Min.51 Svitlica inscrie si Granollers conduce cu un avans de 6 goluri.

Min.50 Rapciuga rateaza o aruncare de la 7 metri!

Min.49 Ferrer este la randul sau eliminat doua minute.

Min.48 Dinescu puncteaza cu un sut extraordinar, la vinclu!

Min.47 Inca o eliminare pentru Steaua.

Min.46 Steaua reduce din diferenta prin Cian!

Min.45 Stavrositu este eliminat pentru doua minute.

Min.45 Georgescu mai marcheaza un gol, Steaua este in finala la acest scor!

Min.44 Cenusa apara extraordinar o lovitura de la 7 metri !!!

Min.43 Acelasi Georgescu puncteaza din nou, Steaua este in joc!

Min.42 Savenco si Ferrer sunt eliminati.

Min.42 Catalanii puncteaza de la 7 metri, insa romanii replica imediat prin Cian.

Min.40 Ionut Georgescu reduce si el din diferenta de pe tabela, Steaua se apropie iar la 3 goluri, 19-16!

Min.39 Dinescu arunca puternic si marcheaza !!!

Min.38 Inca un gol pentru gazde si diferenta creste la 5 goluri.

Min.38 Svitlica inscrie si Granollers se desprinde din nou pe tabela.

Min.37 Eliminare de doua minute pentru Steaua.

Min.34 Contra a Stelei finalizata de Savenco, bucurestenii se apropie la doua goluri, 16-14.

Min.33 Dinescu marcheaza frumos, de la distanta.

Min.33 Granollers inscrie in inferioritate pe contraatac.

Min.31 Svitlica este eliminat pentru doua minute !!!

A inceput repriza secunda !!!

__________

Pauza, Granollers - Steaua 15-12

Min.30 Stavrositu marcheaza un gol fabulos, de la 17 metri!

Min.29 Manea marcheaza si el, Steaua ramane la 2 goluri in urma catalanilor.

Min.28 Vujadinovici inscrie un nou gol, Granollers - Steaua 12-10.

Min.25 Manea se grabeste si arunca pe langa poarta lui Ohlander.

Min.23 Ivezici blocheaza bine si Vujadinovici puncteaza pe contra, 10-9 !!!

Min.23 Dinescu marcheaza si el printre picioarele lui Ohlander si scorul devine 10-8!

Min.21 Georgescu inscrie si Steaua se apropie la doar 3 goluri, scor 10-7.

Min.18 Steaua va juca in inferioritate timp de doua minute dupa ce Novanc a fost eliminat.

Min.15 Ohlander are o zi excelenta, blocand mai toate suturile stelistilor.

Min.15 Dinescu puncteaza si Steaua ramane la 4 goluri in spatele gazdelor, 9-5.

Min.14 Novac marcheaza si Steaua are un gol dupa minute bune de ineficienta in atac.

Min.13 Garcia si Svitlica marcheaza doua goluri si catalanii conduc cu 8-3.

Min.10 Steaua are mari probleme in atac, unde rateaza cu seninatate, iar Granollers se desprinde la 3 goluri diferenta, scor 6-3.

Min.7 Ohlander apara bine si mentine avansul pentru gazde.

Min.6 Georgescu marcheaza cu noroc si Steaua revine in joc!

Min.5 Rudici rateaza iar catalanii marcheaza pe contra si conduc cu 3-1.

Min.4 Georgescu egaleaza in urma unui contraatac.

Min.2 Stavrositu rateaza un sut de la 9 metri.

Min.2 Catalanii deschid scorul din lovitura de la 7 metri.

INFO: Antrenorul Stelei, Bozo Rudici, este pe teren din primul minut.

Min.1 Ivezici blocheaza bine un sut al spaniolilor!

Min.1 A inceput partida !!!

INFO: Se tine un moment de reculegere.

INFO: "Ros-albastrii" sunt sustinuti in Spania si de un mic grup de suporteri romani.

Mai mult de jumătate dintre români votează la europarlamentare cu candidatul preferat la primărie. Ce procente ar putea obține partidele SONDAJ
PSD este creditat cu 28,4% din intenţiile de vot la alegerile pentru consiliile locale, PNL cu 26,7%, AUR cu 14,4%, conform unui sondaj realizat de INSCOP la comanda News.ro, în luna aprilie,...
Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...
#Steaua eliminata Cupa Cupelor, #Steaua invinsa Granollers, #Granollers Steaua Cupa Cupelor, #Steaua MFA Cupa Cupelor , #stiri Steaua