Mihai Costea explica de ce l-a injurat pe Edi Iordanescu

Luni, 28 Noiembrie 2011, ora 09:40
5053 citiri

Mihai Costea a cedat nervos in finalul primei reprize a partidei dintre Steaua si FC Brasov, cand n-a fost lasat sa execute lovitura de la 11 metri, si l-a injurat pe antrenorul secund Edi Iordanescu.

Chiar daca imaginile video arata ca fostul jucator al "Stiintei" l-a injurat direct pe Iordanescu, Mihai Costea a tinut sa infirme incidentul si sa lamureasca reactia de pe Arena Nationala.

Costea cel mic l-a abordat pe secund la antrenamentul de duminica si i-a explicat ca a rabufnit din cauza faptului ca nu a fost lasat sa execute lovitura de pedeapsa, fiind disperat sa dea un gol la Steaua.

"Edi, sa nu crezi ca te-am injurat! Am vazut si eu ca s-a discutat despre asta, dar nu mi-as permite in viata mea asa ceva! Eu eram disperat sa bat penaltiul si sa marchez, d-aia eram nervos. Am zis 'Sa-mi bag p..a, da' chiar nu pot sa dau si eu un gol?!'

Nu as spune nimic rau despre tine, fiindca m-ai ajutat enorm, ai vorbit si vorbesti intruna cu mine. Doar nu-s nebun!", a spus Costea, potrivit site-ului gsp.ro.

Antrenorul l-a linistit imediat pe atacant, garantandu-i ca relatia lor nu va a avea de suferit din cauza episodului de pe teren.

Scandal la pauza meciului Steaua-Brasov: Mihai Costea l-a injurat pe Edi Iordanescu

Mihai Costea a fost inlocuit cu Stefan Nikolici la pauza meciului Steaua - FC Brasov, din cauza prestatiei jalnice din prima repriza.

Meciul Steaua - Brasov a provocat un scandal de proportii in Liga 1

"Ros-albastrii" au castigat la limita partida disputata cu FC Brasov pe Arena Nationala, scor 1-0, unicul gol fiind marcat in minutul 44 dintr-o lovitura de la 11 metri acordata usor de arbitri.

Declarațiile preotului Nicolae Tănase sunt ”o invitație la viol”. Ministra Justiției intervine
Ministra Justiţiei, Alina Gorghiu a spus, referitor la afirmaţiile preotului Nicolae Tănase de la Valea Plopului potrivit cărora fetele care sunt agresate sexual ar trebui să intre la...
Plângeri la DNA și ANI împotriva lui Cristian Popescu Piedone. USR îl acuză că și-a angajat ”rudele și pilele” la primărie
USR va depune plângeri la Agenţia Naţională de Integritate şi Direcţia Naţională Anticorupţie împotriva lui Cristian Popescu Piedone şi a caracatiţei cu rude şi pile pe care a...