Primul duel dintre Steaua si Schalke s-a jucat la tineret: Iata rezultatul inregistrat

Marti, 26 Noiembrie 2013, ora 17:48
2548 citiri

Echipa de tineret a Stelei a remizat, scor 1-1, intalnirea disputata marti cu formatia similara a celor de la Schalke, in UEFA Youth League.

Gradinaru a deschis scorul pentru "ros-albastri", in minutul 2, dupa o gafa a portarului neamt.

Egalarea oaspetilor s-a produs in minutul 26, cand Sane a scapat singur cu Cojocaru si l-a invins.

Tehnicianul Ion Toma a inceput meciul cu urmatoarea echipa: Cojocaru - Iordache, Aldea, Serban, Catalin - Vasile, Popa - Gradinaru, Gheorghe, Tarnovan - Mitrita.

Clasamentul in grupa, cu o etapa inainte de final:

1. Chelsea - 15 puncte

2. Schalke - 7 puncte

-----------------------

3. Steaua - 5 puncte

4. Basel - 1 punct

In ultima etapa, Steaua va juca in deplasare la Chelsea, in timp ce Schalke va primi vizita celor de la Basel. Pentru a se califica mai departe, Steaua are nevoie de o victorie, dar si ca Schalke sa fie invinsa de Basel.

In tur, Schalke a castigat cu 3-0.

UDMR propune "Ziua de Curăţenie Naţională". Când ar avea loc noua inițiativă dedicată protecției mediului
A treia zi de sâmbătă din luna septembrie ar putea deveni „Ziua de Curăţenie Naţională”, potrivit unui proiect de lege al UDMR depus la Parlament, având ca scop principal creşterea...
Gabriela Firea jubilează: Situația lui Cătălin Cîrstoiu va fi discutată în coaliție
Preşedinta PSD Bucureşti, Gabriela Firea, a declarat joi, 18 aprilie, că situaţia candidatului susţinut de PSD şi PNL la Primăria Capitalei, Cătălin Cîrstoiu, ar urma să fie discutată...