Reghecampf dezvaluie ce le-a spus jucatorilor la pauza meciului cu Osmanlispor

Vineri, 25 Noiembrie 2016, ora 08:20
8481 citiri

Laurentiu Reghecampf a dezvaluit mesajul cu ajutorul caruia i-a trezit pe jucatori la pauza meciului cu Osmnalispor din Europa League.

Steaua a avut un joc lamentabil in prima repriza si era condusa cu 1-0, insa Reghecampf a reusit sa-i "readuca la viata" pe jucatori dupa un discurs in vestiar.

"La pauza am incercat sa-i motivez, le-am spus ca nu se poate mai rau decat in prima repriza, sa fim condusi. Au inteles mesajul meu si repriza a doua a fost mai buna", a spus Reghecampf dupa meci.

Steaua pastreaza sanse de calificare in primavara Europa League dupa victoria de pe teren propriu, scor 2-1, in fata turcilor de la Osmanlispor.

In cealalta partida din grupa, Villarreal a terminat la egalitate, scor 1-1, cu FC Zurich.

Dupa cinci etape, clasamentul grupei L arata astfel 1. Osmanlispor 7p, 2. Villarreal 6p, 3. FC Zurich 6p, 4. Steaua 6p.

In ultima etapa, programata pe 8 decembrie de la ora 18:00, vor avea loc meciurile Villarreal - Steaua si Osmanlispor - FC Zurich.

C.S.

Kelemen Hunor, atac la PSD și PNL: "Cu chiu cu vai, au găsit un candidat comun şi acum îl abandonează. O bâlbâială politică de neiertat"
Retragerea candidatului coaliţiei PSD - PNL pentru Primăria Capitalei reprezintă o "bâlbâială politică de neiertat", consideră Kelemen Hunor, preşedintele UDMR. "Este o situaţie din...
Justificarea la care nimeni nu se aștepta: ”Desemnarea lui Cîrstoiu, legată de tendința de a visa”
Senatorul PSD Vasile Dîncu a declarat că renunţarea la varianta unui candidat comun PSD-PNL la Primăria Capitalei şi susţinerea unui candidat propriu denotă ”mai multă flexibilitate”....