Sabau vrea sa fuga din Romania

Duminica, 21 Noiembrie 2010, ora 09:29
2610 citiri

Deranjat la culme de arbitrajul de care a avut parte in timpul meciului cu Steaua, Ioan Ovidiu Sabau anunta ca vrea sa plece din Romania.

"Daca o sa am ocazia de a pleca in iarna, o sa plec intr-un campionat in care doar fotbalul conteaza, nu alte interese. Aici e totul pentru bani", a spus Sabau dupa meciul cu Steaua.

FCM Targu Mures a avut trei jucatori eliminati in fata Stelei, insa Sabau sustine ca doar Vasilache merita cartonasul rosu.

Steaua s-a impus chiar si asa extrem de greu, cu 1-0, dupa un gol reusit in prelungiri de Marius Bilasco.

C.M.

Adversar complicat pentru campioana Steaua în sferturile EuroCup
Campioana României la polo masculin, Steaua Bucureşti, va întâlni formaţia spaniolă Astralpool CN Sabadell, în sferturile de finală ale LEN Euro Cup, conform tragerii la sorţi de marţi....
Calificare dramatică pentru Steaua în sferturile cupelor europene. A fost nevoie de penalty-uri
CSA Steaua Bucureşti s-a calificat dramatic în sferturile de finală ale LEN Euro Cup la polo pe apă, după ce a învins formaţia elenă Panionios Atena cu scorul de 20-18 (2-2, 3-2, 2-4, 4-2,...