Scandal imens dupa partida CFR Cluj - Steaua: Doi jucatori, la un pas de a se lua la bataie

Luni, 06 Februarie 2017, ora 08:02
6313 citiri

Finalul intalnirii dintre CFR Cluj si Steaua, din cadrul etapei a 22-a a Ligii 1, a fost unul tensionat.

Imediat dupa fluierul de final al arbitrului Adrian Cojocaru, jucatorii Sulley Muniru si Cristi Bud au fost la un pas de a se lua la bataie pe teren.

Cei doi s-au impins reciproc si injurat, fiind potoliti cu greu de coechipieri.

De altfel, pe toata durata intalnirii, spiritele au fost foarte incinse, iar arbitrul a acordat doua lovituri de la 11 metri si a eliminat doi jucatori: Denis Alibec si Ciprian Deac.

CFR Cluj si Steaua au terminat la egalitate, scor 1-1, in etapa a 22-a a Ligii 1.

Oaspetii au deschis scorul in minutul 15, cand Alibec a transformat excelent un penalti obtinut tot de el. Egalarea a venit in minutul 57, cand Deac a profitat de o eroare in apararea stelistilor.

Din minutul 43, Steaua a evoluat in 10 jucatori, dupa ce Alibec a fost eliminat. Egalitatea numerica a fost restabilita insa in minutul 72, cand Deac a luat drumul cabinelor mai devreme.

CFR Cluj si Steaua, egal dupa un meci plin de evenimente

In urma acestui rezultat, Steaua ramane pe locul 2 in ierarhia Ligii 1, cu 41 de puncte, la 4 puncte in spatele primei clasate, Viitorul Constanta. De partea cealalta, CFR Cluj se afla pe locul 7, cu 31 de puncte.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...