Steaua a remizat cu Red Bull Salzburg

Marti, 26 Ianuarie 2010, ora 19:05
887 citiri

Steaua Bucuresti a incheiat la egalitate, scor 1-1, partida amicala disputata in compania campioanei Austriei, Red Bull Salzburg, din cadrul turneului de pregatire din Turcia.

Formatia lui Stoichita a deschis scorul in minutul 23, Surdu profitand de o greseala a defensivei austriece pentru a-i pasa lui Stancu, atacantul inscriind cu poarta goala.

Ocupanta locului secund din Austria a restabilit egalitatea in minutul 61, cand Rabiu Afolabi a punctat printr-o lovitura de cap.

In minutul 6 al partidei, Jivko Jelev s-a accidentat la cap, fiind inlocuit de Alexandru Tudose trei minute mai tarziu.

Echipa de start a Stelei: Ciprian Tatarusanu - Petre Marin, Eugen Baciu, Jivko Jelev, Ifeaniy Emeghara - Janos Szekely, Juan Carlos Toja, Mihaita Plesan, Banel Nicolita - Romeo Surdu, Bogdan Stancu.

Pe parcurs au mai intrat Alexandru Tudose, Pantelis Kapetanos, Cristi Tanase, Pawel Golanski si Eric Bicfalvi.