Steaua II s-a facut de ras la CS Podari, iar un jucator venit de la echipa mare a ratat un penalti

Duminica, 26 Martie 2017, ora 21:53
3610 citiri

Trei stelisti de la echipa mare au evoluat in acest week-end pentru echipa secunda a ros-albastrilor, care concureaza in Liga III din Romania.

Steaua II a evoluat in runda curenta de campionat cu CS Podari, pierzand la limita, scor 0-1, iar unul dintre cei trei jucatori de la prima echipa s-a remarcat negativ prin ratarea unui penalti.

E vorba de aradeanul Dennis Man, care a avut o evolutie stearsa, chiar daca recent patronul echipei, Gigi Becali, a anuntat ca a rascumparat acea clauza din contract privind numarul sau de meciuri, el acum putand fi convocat fara probleme la echipa lui Reghecampf.

Alaturi de Man, au mai evoluat in meciul cu Podari si Alexandru Tudorie, dar si Marian Pleasca, recent adus de la Pandurii.

Man a ratat penaltiul in minutul 9, iar unicul gol a fost punctat de Raicea, in minutul 78, dupa ce a trecut extrem de usor de Pleasca. In plus, Dinu a fost eliminat in minutul 80.

Iata echipa folosita de Steaua: Poiana - Simion, Man, Mihai, Vlad, Nicola, Raiciu, Mihalcea, Tudorie, Pleasca, Dinu. Au mai intrat: Gavrila, Ciochina.

Presiuni de la șeful PNL Iași către Ciolacu să-l retragă pe Bogdan Cojocaru din funcția de prefect: ”Un scenariu aproape hilar”
Liderul PNL Iaşi Alexandru Muraru îi cere premierului Marcel Ciolacu să îl retragă pe Bogdan Cojocaru, lider PSD Iaşi, din funcţia de prefect al judeţului Iaşi, motivând că acesta...
Ciucă, la 20 de ani de la intrarea României în NATO: ”Aceste două decenii au fost cea mai bună perioadă din istoria noastră”
Preşedintele Senatului, Nicolae Ciucă, afirmă vineri, la 20 de ani de la admiterea României în NATO, că aceste două decenii au reprezentat cea mai bună perioadă din istoria noastră, pe...
#Steaua Podari cronica Liga III, #Dennis Man rateaza penalti echipa secunda, #Pleasca Man dezmagitori Steaua II Podari , #stiri Steaua