Steaua, in Europa League: Danezii, uimiti de campioana Romaniei

Sambata, 20 Septembrie 2014, ora 10:42

Danezii de la Aalborg nu-si revin dupa ce au fost invinsi de Steaua cu 6-0 in grupa J din Europa League.

Portarul lui Aalborg, Nicolai Larsen, s-a declarat uimit de evolutia Stelei din repriza secunda.

"Sincer, Steaua m-a uimit. Este o echipa de clasa internationala. Dupa ce am ramas in inferioritate, au pasat intruna si ne-au facut sa alergam. Este cu adevarat o forta aceasta echipa", a declarat Larsen.

Steaua a castigat primul meci din grupa J a Europa League, scor 6-0, in fata danezilor de la Aalborg.

Campioana din Danemarca a ratat cateva ocazii uluitoare, iar la pauza Steaua a fost norocoasa ca a intrat cu 0-0. Totusi, in partea secunda jocul a luat o turnura absolut incredibila.

Steaua conduce astfel in grupa J, la egalitate de puncte cu Dinamo Kiev, care a castigat cu 3-0 pe terenul lui Rio Ave.

Urmatorul meci al Stelei va avea loc peste doua saptamani, in deplasare la Dinamo Kiev.