Steaua, invinsa clar de Terek Groznii

Marti, 09 Februarie 2010, ora 19:51
1502 citiri

Steaua Bucuresti a bifat marti cea de-a doua infrangere din perioada de pregatire, cedand in fata rusilor de la Terek Groznii, scor 0-2.

Prima gol al partidei a fost inscris in minutul 32, cand Lahizalov l-a executat pe Zapata cu o scarita dintr-o lovitura de la 11 metri obtinuta in urma unui fault comis de Bicfalvi.

Georgiev a inchis tabela cu 12 minute inaite de final, dupa o gafa mare a lui Tatarusanu, care a primit gol direct din lovitura libera, din unghi, de pe partea stanga.

Surdu, Tanase si Kapetanos au fost aproape de marca pentru Steaua, insa nu au reusit sa-l invinga pe portarul celor de la Terek.

Mihai Stoichita a folosit urmatoarea echipa de start: Zapata- Golanski, Baciu, Jelev, P. Marin (cpt.) - Nicolita, Bicflavi, Toja, Arman Karamyan - Tanase, Surdu.