Steaua a remizat cu Legia Varsovia

Vineri, 26 Iunie 2015, ora 20:50
7360 citiri

Steaua a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul amical disputat in compania polonezilor de la Legia Varsovia.

A fost a doua partida de pregatire pentru stelisti in cantonamentul din Austria.

Antrenorul Mirel Radoi a schimbat mult echipa fata de primul amical, iar asta s-a vazut in consistenta jocului Stelei.

Polonezii au inceput mai bine partida si au avut doua ocazii mari in primele minute, in urma unor suturi de la distanta, insa ulterior "ros-albastrii" au echilibrat meciul.

Legia a deschis scorul in debutul reprizei secunde, dupa o greseala mare de marcaj a stelistilor, insa campioana Romaniei a egalat dupa 20 de minute prin Neagu, cu un sut superb.

Papp a avut ocazia golului de 2-1, insa a trimis peste poarta din pozitie ideala, iar Nita a aparat un sut periculos al adversarilor.

Partida dintre Steaua si Legia a fost transmisa in direct pe site-ul Ziare.com, iar mai jos aveti rezumatul:

Min.90 Finalul partidei!

Min.89 Ocazie buna si pentru polonezi, insa Nita respinge bine.

Min.73 Mare ocazie pentru Steaua! Papp trimite peste poarta din 5 metri!

Min.72 Noi schimbari la Steaua: Intra Muniru si Papp.

Min.70 GOOOL STEAUA! Neagu egaleaza cu un sut superb, din afara careului!

Min.66 Inca o schimbare la Steaua: Pustiul Mihalcea intra in locul lui Tanase.

Min.61 Radoi efectueaza mai multe schimbari: Intra in teren Nita, Tucudean, Iancu si Tosca.

Min.59 Fanii polonezi prezenti la meci aprind mai multe torte.

Min.50 GOL LEGIA! Polonezii deschid scorul dupa o faza fixa!

Min.46 Incepe repriza secunda!

_______________

Min.45+1 Finalul primei reprize!

Min.38 Ne apropiem de pauza si ocaziile lipsesc in continuare.

Min.25 Joc lipsit de ocazii, cu posesie pentru Steaua.

Min.12 Apare si prima ocazie a Stelei, insa Tudorie nu poate trimite periculos balonul centrat de Rapa.

Min.8 Cojocaru scoate in corner un alt sut de la distanta.

Min.5 BARA LEGIA! Jodlowiec suteaza de la 18 metri, insa balonul izbeste bara portii lui Cojocaru.

Min.1 Incepe meciul!

ECHIPA DE START A STELEI:

Cojocaru - Rapa, Varela, Tamas, Guilherme - Breeveld, I. Neagu - Chipciu, N. Stanciu, Tanase - Tudorie.

Rezerve: Nita, Poiana - Papp, Muniru, Tosca, Vl. Mihalcea, Gradinaru, Tarnovan, Tucudean, G. Iancu, Enceanu.

Director sportiv: Mirel Radoi

INFO: In primul amical din Austria, Steaua a fost invinsa de divizionara secunda Klagenfurt cu scorul de 5-4.

INFO: Meciul este transmis in direct pe site-ul DigiSport.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Steaua amical Austria, #steaua legia varsovia, #Steaua meci amical , #stiri Steaua