Steaua pierde clar primul meci din 2017

Miercuri, 18 Ianuarie 2017, ora 18:22
9885 citiri

Steaua a pierdut clar prima partida din acest an, vicecampioana fiind invinsa cu scorul de 2-0 de azerii de la Qarabag.

A fost singurul amical jucat de "ros-albastri" in primul stagiu de pregatire din Antalya.

Reghecampf a folosit o formula clasica, cu Ovidiu Popescu adus in linia de mijloc, asa cum i-a ordonat patronul Gigi Becali, si cu "salvatorul" Alibec in atac.

Daca pe hartie echipa arata bine, in teren lucrurile au stat altfel. Dupa un inceput bun de meci, elevii lui Reghecampf au fost dominati pe alocuri chiar copios de adversari.

Sud-africanul Dino Ndlovu a deschis scorul in prima repriza, el depasind in detenta toata defensiva Stelei la o faza fixa, dupa ce cu numai cateva minute mai devreme lovise bara portii lui Nita.

Reghe a schimbat toata echipa la pauza, insa partitura tactica nu s-a schimbat.

Tot cei de la Qarabag au inscris, de aceasta data prin macedoneanul Muarem, care a marcat cu un sut pe langa Stancioiu.

Steaua nu a convins deloc in acest prim meci al anului, continuand evolutiile foarte sterse din finalul anului trecut.

Desfasurarea meciului:

Min.90 Finalul partidei.

Min.81 Tudorie are sansa golului de onoare, insa portarul advers respinge.

Min.59 Gol Qarabag! Macedoneanul Muarem il invinge pe Stancioiu cu un sut elegant, din interiorul careului!

Min.50 Iata care este echipa folosita de Reghecampf in partea secunda: Stancioiu - Simion, Moke, Tudorie, Filip - Achim, Sulley, Boldrin - Jakolis, Ontel, Man.

Min.46 Incepe repriza secunda. Reghe i-a trimis in teren pe Muniru si pe Boldrin.

_______________

Min.45 Finalul primei reprize.

Min.39 Inca o sansa uriasa de gol pentru azeri, insa Nita scoate excelent.

Min.26 GOL Qarabag! Dino se inalta imperial in careul Stelei si inscrie cu o lovitura de cap!

Min.20 Azerii domina jocul de minute bune si au fost aproape de gol prin Dino Ndlovu.

Min.4 A fost o sansa mare pentru Steaua, insa De Amorim nu a putut pune latul la un balon trimis foarte bine de Popa in 6 metri.

Min.1 Incepe jocul.

INFO: Primul amical din 2017 ne arata ca Reghecampf respecta ordinul pe care i l-a transmis patronul sau, Gigi Becali, tanarul Ovidiu Popescu fiind mutat in linia mediana.

ECHIPA DE START A STELEI: Nita - Enache, Tamas, Momcilovici, Alin Tosca - Pintilii (cpt), Ov. Popescu - Adi Popa, Mihalcea, De Amorim - D Alibec

Rezerve: Stancioiu - Simion, Filip, Tudorie, Sulley Muniru, Jakolis, Achim, Moke, Ontel, Boldrin, Mario Mihai, Man

INFO: Reghecampf nu ii foloseste la acest meci pe Poiana, Florin Tanase si pe Gnohere.

Cătălin Cîrstoiu: „Expunerea asta mi-a făcut foarte mult rău. Nu mi se pare normal ca la grădiniţă copilul să fie fotografiat. M-am considerat hărţuit” VIDEO
Cătălin Cîrstoiu, candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei a afirmat că expunerea din ultima perioadă i-a făcut foarte mult rău în viaţa personală, subliniind că nu i se pare normal ca...
”Nu am ce să-mi reproșez. Mandatul rămâne pe masa coaliției”. Cîrstoiu a făcut declarații în faţa Spitalului Universitar. Explicaţii privind acuzaţiile de incompatibilitate
#Steaua amical 2017, #Steaua Qarabag amical, #Steaua rezultat amical , #stiri Steaua