Steaua pierde in prelungiri ultimul amical din aceasta iarna

Marti, 31 Ianuarie 2017, ora 18:25
6926 citiri

Steaua a incheiat stagiul de pregatire din Antalya cu o infrangere dramatica, vicecampioana Romaniei fiind invinsa in prelungiri de polonezii de la Wisla Cracovia, scor 3-4.

Reghecampf a inceput jocul cu acelasi sistem 4-2-3-1, cu Muniru si Pintilii la mijloc, cu Alibec in rol de "creator" si cu Gnohere in avanposturi. In defensiva, Balasa a fost trimis in banda dreapta, Moke si Tamas fiind preferati ca aparatori centrali.

Dupa un start mai bun al polonezilor, Steaua a deschis scorul in minutul 18, atunci cand Tamas a sutat inselator din lovitura libera, la firul ierbii, iar portarul advers s-a recunoscut invins.

Wisla a egalat dupa numai cinci minute, Ondrasek reusind sa inscrie dupa ce a patruns in careul romanilor fara sa fie deranjat prea tare de fundasii lui Reghecampf.

Steaua a fost insa cea care a intrat in avantaj la vestiare, Denis Alibec punctand dupa o actiune caracteristica - preluare in marginea careului si sut puternic.

In partea secunda acelasi Alibec a dus scorul la 3-1, dupa o pasa buna a lui Achim, insa de la 3-1 Steaua s-a prabusit.

Wisla a redus din diferenta in minutul 71, prin Popovic, pentru ca Brozek si Bartosz sa inscrie in minutele 98 si 92, aducand o victorie nesperata pentru polonezi.

A fost ultimul joc de pregatire din aceasta iarna pentru Steaua, care duminica va evolua in Liga 1 pe terenul celor de la CFR Cluj.

Desfasurarea meciului:

Min.90+3 Finalul partidei!

Min.90+2 GOL WISLA! Jakub Bartosz reuseste sa inscrie golul victoriei in prelungiri!

Min.89 GOL WISLA! Pawel Brozek restabileste egalitatea cu un minut inainte de final!

Min.71 GOL WISLA! Polonezii reusesc sa inscrie prin Popovic!

Min.66 Nita are o interventie foarte buna si pastreaza avantajul de doua goluri al Stelei.

Min.54 GOL STEAUA! Achim paseaza bine pentru Alibec, iar acesta reuseste "dubla" cu o "scarita" peste portarul advers!

Min.46 Incepe repriza secunda.

_______________

Min.45 Finalul primei reprize.

Min.38 GOL STEAUA! Alibec preia frumos la marginea careului si inscrie cu un sut puternic!

Min.26 "Bizonul" Gnohere a parasit terenul accidentat, fiind inlocuit cu Achim.

Min.23 GOL WISLA! Zdeněk Ondrasek restabileste egalitatea cu un sut sec, din interiorul careului!

Min.18 GOL STEAUA! Tamas inscrie cu un sut plasat, la forul ierbii, din lovitura libera!

Min.14 Polonezii reusesc sa inscrie, insa reusita este anulata de tusier pentru offside.

Min.10 Partida echilibrata pana in acest punct, cu un mic plus pentru polonezi.

Min.1 Fluier de start in acest amical.

ECHIPA DE START A STELEI:

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#Steaua Wisla Live, #Steaua amical rezultat, #Steaua Wisla rezultat , #stiri Steaua