UEFA, despre victoria senzationala a Stelei si ce recorduri a daramat campioana Romaniei

Vineri, 19 Septembrie 2014, ora 08:44
5660 citiri

UEFA a comentat victoria superba obtinuta de Steaua in fata celor de la Aalborg, in grupele Europa League.

Forul european a dezvaluit si ce recorduri a reusit campioana Romaniei pe National Arena.

"Steaua a demolat-o pe Aalborg si a inregistrat doua recorduri: cel mai rapid hattrick din cupele europene si cea mai mare diferenta de scor din istoria Europa League", noteaza site-ul oficial al UEFA.

"Keseru a marcat 3 goluri in 11 minute si a depasit performanta lui Steven Gerrard din 2010, cand a marcat un hattrick in 14 minute contra celor de la Napoli. De asemenea, Steaua a devenit prima echipa din Europa League care marcheaza 6 goluri in grupe si care castiga la asa diferenta, de la infiintarea competitiei, in 2009", mai scrie UEFA.

Steaua a castigat cu 6-0 intalnirea disputata joi seara cu Aalborg, in Grupa J a Europa League.

Steaua zdrobeste Aalborg dupa un meci cum rar se vede

In urmatoarea partida din grupa, "ros-albastrii" vor intalni peste doua saptamani pe Dinamo Kiev, in deplasare.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...